דתות

10 עובדות שהאנשים לא יודעים על מוחמד והקוראן

מי כתב את הקוראן? למה הוא מלא בכ"כ הרבה טעויות? ומה קורה למי שלא מאמין באסלאם? דברים שלא ידעתם על האסלאם

שתף במייל
| כ"ד אב התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
whatsapp
אא

1. מוחמד לא כתב את הקוראן!

בשונה מתורת ישראל, שנכתבה על ידי משה רבנו מפי ה', וניתנה לכל עם ישראל בדור המדבר, להבדיל אלפי הבדלות - הקוראן כלל לא נכתב על ידי מוחמד. למעשה מסופר בו כי מוחמד לא ידע קרוא וכתוב... הקוראן הועבר בעל פה לתלמידים שכתבו אותו לאחר מותו, וערכו אותו שוב ושוב במשך שנים רבות.

2. הקוראן העתיק מספרי התנ"ך ומחז"ל.

יש בו העתקות מספר משלי, קהלת, איוב ואפילו פרקי אבות מן המשנה היהודית, כמו גם אגדות שהועתקו מבראשית רבה. לדוגמה המשנה המפורסמת "כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא" (סנהדרין ד', ה') הועתקה בשמו של מוחמד לקוראן (סורה 5, 32). כל זאת מובן לאור העובדה שמוחמד הכיר יהודים בתקופתו ושמע על יהדותנו.

3. הקוראן חסר סדר.

מטעם זה, הקוראן איננו מסודר ולא מאורגן כמו התנ"ך, אלא נראה כמו שברי רעיונות וזכרונות, בפרק אחד מספר על יציאת מצרים ובפרק אחר יספר לפתע על אדם וחווה.

4. הקוראן מלא בטעויות.

המוסלמים לא היו בקיאים בתנ"ך, לכן בקוראן שיבושים ושגיאות היסטוריות חמורות. כך, לדוגמה, "המן" ממגילת אסתר מופיע בסיפור יציאת מצרים כיועצו של פרעה, ומסופר בו כי פרעה רצה לבנות את מגדל בבל שיגיע עד לשמים (סורה 40, 36-37); בתיה בת פרעה הופכת לאשתו של פרעה; עקידת יצחק הוחלפה בקוראן ל"עקידת ישמעאל"... כמו כן, מוחמד הושפע מהנצרות, ולכן חשב את ישו ואמו מריה לנביאים וצדיקים. עוד יש לציין כי הקוראן מציין את יציאת מצרים ומסירת ארץ ישראל לבני ישראל, ובשום מקום לא מובטחת הארץ לערבים. למעשה, העיר הקדושה לאסלאם נקראת "מכה", ונמצאת בערב הסעודית; כיפת הסלע היא רק אחד מהמקומות הקדושים לאסלאם, אף על פי שירושלים כלל לא מוזכרת בקוראן.

רוב המוסלמים לא יודעים עובדות אלה, כי האסלאם לא נועד לאנשי ספר. בשונה מהיהודים, שקוראים את פרשת השבוע ולומדים תורה, אצל המוסלמים לא קיימת קריאה מסודרת בקוראן. למעשה, התפילה המוסלמית כוללת רק את שמונת הפסוקים הראשונים של הקוראן, אחריהם יש סדרה של השתחוויות על הקרקע, ושוב חוזרים על אותם פסוקים

5. מוסלמים טוענים שהיהודים זייפו את התנ"ך.

את הסתירות לקוראן מן התנ"ך תירצו המוסלמים בתירוץ המצחיק, כי היהודים זייפו את התנ"ך במטרה לסתור את אמונת מוחמד... זאת לאחר שהתנ"ך כבר הופץ בעולם ותורגם לשפות שונות מאות שנים לפני היוולדו של מוחמד. התנ"ך היהודי תורגם כידוע ללטינית (בתרגום השבעים, והועבר גם בידי נוצרים), ומגילות זהות של התנ"ך נמצאו עוד מתקופת בית המקדש השני (מגילות מדבר יהודה), זהות בלשונן לתנ"ך שלנו.

הטעויות החמורות בקוראן מוכיחות כמובן שמקורו שקרי, ונכתב מפי השמועה. אם מוחמד היה יודע קרוא וכתוב, וקורא את התנ"ך בצורה מסודרת, ודאי לא היה מלמד את תלמידיו טעויות שכאלה.

6. מוחמד לא היה איש של שלום.

בגיל צעיר התחתן עם אלמנה מבוגרת ועשירה, וכאשר נפטרה - השתמש בכספיה כדי לשכור שכירי חרב, ושפך דם רב כדי לסלול את שלטונו בקרב העמים הישמעאלים, בתוכם טבח גם יהודים (חפשו בגוגל: "קרב ח'ייבר"). לאחר שהביס את יהודי הכפר, לקח לעצמו כ'שלל' את אשתו של אחד היהודים שטבח באכזריות רבה: "בעלה, כנאנה אבן אבי אלרביע, נלקח אף הוא בשבי. מוחמד רצה להתנקם בו נקמה אכזרית. הוא ציווה להביאו אליו ודרש ממנו למסור לו את אוצרות משפחת אבי אלחוקיק שהכילו מרגליות וכלי הזהב ועדיים. כנאנה סירב. מוחמד ציווה לענותו ולסרוק את בשרו במסרקות ברזל ובשיפודים לוהטים. אחרי כן התיזו את ראשו. מוחמד ציווה לרצוח גם את אחיו סאלם. את צפיה, אשת הנרצח, הכריח לעבור ולצפות בגופות ההרוגים"!

צפיה, היהודיה המסכנה בת ה-17, נלקחה בכוח על ידי מוחמד, והייתה לאחת מנשותיו. עוד יהודיה שבויה שלקח בכוח היתה ריחאנה: "אחרי קרב השוחה שניהל מוחמד, לקח כשפחה את ריחאנה, במקורה בת שבט בני נדיר ואלמנתו של אחד מבני שבט בנו קורייזה היהודים".

כמו כן לא בחל בגיל: מוחמד התחתן עם ילדה בת 9 בשם "עאישה". אין צריך לומר שמעולם לא דרש את הסכמתן.

7. המוסלמים משתחווים לאבן של עובדי אלילים.

המוסלמים משתחווים לכיוון העיר מכה, בפני אבן שחורה קטנה שדבוקה לקיר קוביה (הכעבה). המקום אליו מתפללים היה בעברו מקדש של עובדי אלילים, ואבן זו נעשתה לשם עבודה זרה, עד שמוחמד הגיע למקום ו"קידש" את האבן השחורה... אחת מחמשת המצוות העיקריות של האסלאם הוא לעלות לרגל ולהשתחוות בפני האבן השחורה הזו.

(צילום: shutterstock)

8. לפי האסלאם, רוב האנושות הולכת לגיהנום.

היהדות היא דת של שלום עולמי, היא לא דורשת מהעמים להתגייר, אלא רק לקיים שבע מצוות בני נח (לא לרצוח, לא לגנוב, לא לנאוף וכדומה), עליהם יזכו לחלק בעולם הבא. אולם האסלאם היא דת שנועדה רק למוסלמים, ולפי אמונתם - כל מי שלא מאמין במוחמד, דינו לגיהנום נצחי של חיתוך איברים ושריפה... לפי שיטתם, מיליארדי נוצרים ומיליארדי סינים והודים - דינם אחד, לגיהנום. מובן שהנוצרים סוברים אותו הדבר, שכל מיליארדי המוסלמים שלא מאמינים באלוהיהם הצלוב דינו לגיהנום. מובן שהשכל הישר דוחה מכל וכל אמונה מרושעת כזו כלפי אלוקים, שוודאי שופט בצדק וברחמים את כל ביליוני בריותיו, ודורש מהם בראש ובראשונה את ליבם הטוב ומעשיהם הטובים. קשה להאמין שלפי דתות אלה, כל מיליוני היהודים שנטבחו בשואה באכזריות הולכים לאחר מכן לגיהנום רק משום שלא האמינו במוחמד/בצלוב. כידוע, 80% מהאנושות לא מאמינה במוחמד, כך שלפי אמונתם, רוב האנושות הולכת לאבדון נורא, ורק המוסלמים יזכו לגן-עדן. כך אמר מוחמד לפי הקוראן: "כל יהודי או נוצרי ששומע עלי (מוחמד), אבל לא מאמין שנשלחתי כנביא, הוא יהיה אורח נוסף בגיהנום של אש" (Book 1, Hadith 293).

אמונה קיצונית כזו, שאינה שופטת בהגיון את האנושות, ודאי איננה דת של צדק או של רחמים, ומובן שלא יכולה להיות דברו האמתי של אלוקים.

9. התנ"ך קובע שאלוקים לא יוותר לעולם על עמו הנבחר ועל תורתו.

ההפרכה הגדולה ביותר לאסלאם נמצאת בעובדה הפשוטה, שהמוסלמים מאמינים בנביאי ישראל, ביציאת מצרים ומעמד הר-סיני שנעשה לעיני כל עם ישראל. כלומר הם מודים בתורתנו הקדושה, אך סבורים שאלוקים הנצחי ("קורא כל הדורות מראש") שינה לפתע את דעתו וביטל את הברית עם ישראל. זהו שקר פשוט, לאור העובדה שפסוקים רבים בתורה מבטיחים שה' לא יוותר על בני ישראל ותורתו הקדושה. בפסוקי התנ"ך יש נבואות והבטחות שסותרות לחלוטין את האמונה במוחמד והקוראן: "חוקת עולם תהיה זאת להם לדורותם" (ויקרא י"ז, ז'), "ושמרו בני ישראל את השבת, לעשות את השבת לדורותם - ברית עולם, ביני ובין בני ישראל, אות היא לעולם"! (שמות ל"א, ט"ז), "ואני זאת בריתי אותם, אמר ה', רוחי אשר עליך ודברי אשר שמתי בפיך - לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך אמר ה', מעתה ועד עולם" (ישעיהו נ"ט, כ"א) - ה' מצווה לשמור את תורתו לנצח, ומכאן שמצוותיו לא יתבטלו לעד. בנוסף לכך, ה' מבטיח לשמור על עם ישראל ולגאול אותנו באחרית הימים: "בך בחר ה' אלוהיך להיות לו לעם סגולה מכל העמים אשר על פני האדמה. לא מרבכם מכל העמים חשק ה' בכם ויבחר בכם כי אתם המעט מכל העמים" (דברים ד', ד'), "כי אני ה' לא שניתי, ואתם בני יעקב לא כליתם" (מלאכי ג', ו'), "והיה כי תמצאנה אותו רעות רבות וצרות, וענתה השירה הזאת לפניו לעד, כי לא תשכח מפי זרעו, כי ידעתי את יצרו אשר הוא עשה היום בטרם אביאנו אל הארץ אשר נשבעתי" (דברים ל"א, ט"ז), "בצר לך ומצאוך כל הדברים האלה באחרית הימים ושבת עד ה' אלוקיך ושמעת בקולו" (דברים ד', ל').

"ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם, לא מאסתים ולא געלתים לכלותם - להפר בריתי איתם, כי אני ה' אלוקיהם. וזכרתי להם ברית ראשונים, אשר הוצאתי אותם מארץ מצרים לעיני הגויים, להיות להם לאלוקים, אני ה', אלה החוקים והמשפטים והתורות אשר נתן ה' בינו ובין בני ישראל בהר סיני ביד משה" (ויקרא כ"ו, מ"ד).

"ושב ה' אלוקיך את שבותך ורחמך, ושב וקבצך מכל העמים אשר הפיצך ה' אלוקיך שמה, אם יהיה נדחך בקצה השמים, משם יקבצך ה' אלוקיך ומשם יקחך, והביאך ה' אלוקיך אל הארץ אשר ירשו אבותיך וירשתה והטיבך והרבך מאבותיך" (דברים ל', ג').

הנביאים מדברים על גאולת ישראל באחרית הימים, משיח ישראל ובניית בית המקדש השלישי בירושלים (ישעיהו פרק ב', פרק י"א, פרק ס"א, ירמיהו פרק ט"ז ועוד רבים).

פרקים ופסוקים מפורשים אלה סותרים כל נביא-שקר בדור מאוחר יותר שיבוא לסתור אותם, שיטען לבטל את מצוות התורה או הבחירה בעם ישראל. כך למעשה אומרת התורה על נביאי שקר שבאים לבטל את המצוות: "כי מנסה ה' אלוקיכם אתכם, לדעת הישכם אוהבים את ה' אלוקיכם בכל לבבכם ובכל נפשכם. אחרי ה' אלוקיכם תלכו ואותו תיראו, ואת מצוותיו תשמורו ובקולו תשמעו, ואותו תעבודו ובו תדבקון. והנביא ההוא או חולם החלום ההוא יומת, כי דיבר סרה על ה' אלוקיכם המוציא אתכם מארץ מצריים והפודך מבית עבדים - להדיחך מן הדרך, אשר ציווך ה' אלוקיך ללכת בה, וביערת הרע מקרבך" (דברים י"ג, ד').

הרי לנו התייחסות מפורשת בתורה לנביאי שקר כמו מוחמד וישו שבאו לבטל את תורת ישראל ולהדיח את בני ישראל.

10. התגלות יחיד מול התגלות המונית.

לפי הקוראן, מוחמד ראה את המלאך גבריאל במערה. כלומר האסלאם מבוסס על התגלות של אדם יחיד, אשר מיליוני אנשים מתבקשים להאמין לסיפורו. תארו לכם פירמידה הפוכה, שעל קצה הזעיר ניצבים מיליוני אנשים, כך בנויה האמונה במוחמד.

אין מקום להשוות זאת לאמונת התורה הקדושה. להבדיל אלפי הבדלות, משה רבנו לא ביקש מעם ישראל לשמור את התורה על פי התגלות פרטית בסנה הבוער, אלא לאחר נסים בקנה מידה ארצי: עשר המכות, קריעת ים סוף, עמוד האש והענן, ונבואה המונית במעמד הר-סיני.

ה' כרת ברית עם כל בני ישראל, נגלה לפני 3 מיליון איש בהר-סיני ועשה לנו אותות ומופתים אדירים שמוכיחים את שליטתו בעולם. זו ההוכחה לתורת ישראל: נסים אדירים ומעמד הר-סיני.

לפיכך, לא ייתכן שה' יכרות ברית חדשה עם המוסלמים או הנוצרים ללא נסים אדירים ומעמד הר-סיני נוסף שיוכיח זאת. מי שכורת ברית לפני 2 עדים, לא יכול לבטל את החוזה בלי 2 עדים. בורא עולם שכורת ברית לפני 3 מיליון איש כמובן לא יבטל אותה בפני עד בודד (מוחמד, שלטענתו נגלה אליו מלאך במערה). זו ההפרכה הגדולה ביותר לאסלאם והנצרות, בעובדה הפשוטה שהיא מבוססת על התגלות יחיד - אשר באה לבטל התגלות המונית שנעשתה לעיני כל ישראל.

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה