חדשות בארץ

גורם מדיני: ישראל מעודדת הגירה מעזה, תאפשר להם להמריא משטחה

גורם מדיני טוען הערב כי ישראל מקדמת טרנספורמציה של פלסטינים שגרים בעזה, ואמר כי ישראל אף מוכנה לשם כך להרחיק לכת ולאפשר להם להמריא משטחה למדינות אחרות. לפי הבכיר, הנושא עלה בדיוני הקבינט, ונעשו ניסיונות, שלא צלחו, לבקש ממדינות "מסוימות" לקבלם: "הם מוחזקים בעזה כבני ערובה. כיום מדינות לא מעלות את המצב ההומניטרי בעזה"

צעירים פלסטינים מפגינים בעזה נגד ישראל (צילום: חסן, ג'די, פלאש 90)צעירים פלסטינים מפגינים בעזה נגד ישראל (צילום: חסן, ג'די, פלאש 90)
אא

בצל ההתחממות בדרום והתקוממות הפלסטינים נגד ישראל, גורם מדיני הצהיר הערב (שני) כי ישראל מעודדת את הגירת הפלסטינים מעזה, ומוכנה לשם כך לפתוח את מעברי הגבול, ואף לאפשר להם להמריא משדה התעופה בדרום, זאת לצד שאטלים מרצועת עזה – אם יהיו מדינות שיגלו נכונות לקלוט אותם. "ישראל מוכנה אפילו לארגן להם תעבורה, לפתוח את אחד משדות התעופה בנגב ולארגן להם משם שאטלים החוצה", אמר הבכיר.

הגורם הוסיף וטען כי נושא פתיחת המעברים עלה בדיונים בקבינט. "נעשו ניסיונות מול מדינות מסוימות (כדי שיקבלו אותם – א"פ) אך זה לא צלח". לפי הגורם, במהלך השנה שעברה עזבו 35 אלף פלסטינים את הרצועה, ללא שישראל הייתה מעורבת בכך. "הם מוחזקים בעזה כבני ערובה. כיום מדינות לא מעלות את המצב ההומניטרי בעזה",  אמר הגורם.

בתוך כך, בשיחה עם עיתונאים הערב במהלך ביקורו באוקראינה, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להתחממות בדרום, והצהיר על היערכות אפשרית לסבב נוסף בעזה – עוד קודם הבחירות. "אני מקדם מערכה רחבה בעזה. אני לא יכול לפרט לכם מה אנו עושים ואיזה ההכנות עשינו וכמה אנו ערוכים, אבל חלק מהאנשים שמבקרים אותנו יודעים יפה מאוד שאנו עושים דברים שלא נעשו קודם ושאנו מוכנים לפעולה. מנגד, אני לא מסתיר שהמטרה שלי לשמר בטחון ושקט מחזית הרצועה. להגיד שאין לנו הרתעה זה קשקוש, כי חמאס מוציא פאתוות (פסקי הלכה – א"פ) נגד פיגועים. אנו ערוכים למערכה רחבה. אם זה יקרה, ויכול להיות שזה יקרה, תבינו בדיוק מה זה. מכה צבאית אנושה. זה יהיה שונה מבעבר", הבטיח ראש הממשלה.

בתדרוך, ראש הממשלה גם התייחס לדיווח בשבוע שעבר ב'וואלה', בו נטען כי אמר בשיחות סגורות עם מקורביו כי הוא פועל להכשרת השגריר הישראלי בוושינגטון רון דרמר, וראש המוסד יוסי כהן, כיורשיו להנהגת הליכוד ולראשות הממשלה. "אני לא ממנה יורשים, ולא אמרתי דבר כזה. הציבור הוא זה שיחליט מי ראש הממשלה".

בהתייחס לטענות כי הביקור באוקראינה נקבע משיקולי בחירות ומניסיון לסחוף אליו את קולותיהם של העולים מברית המועצות, אמר נתניהו: "הביקור נקבע אחרי הבחירות באפריל ולפני הבחירות החוזרות. לא ידענו בכלל שיהיו בחירות. אני לא עוצר את המדינה בגלל שדוחפים אותנו לבחירות חוזרות. עוד מעט נהיה כמו איטליה".

על הגירעון החמור בקופת המדינה, והאטת הצמיחה של המשק הישראלי, אמר: "הצמיחה כרגע 3.6%, וזה יותר ממה שהיה במחצית הראשונה והשנייה של 2018. ברבעון האחרון היה 5%. לאורך זמן זה מעניין לראות. חשוב לנו שהצמיחה תימשך ועושים פעולות בעניין הזה. אבל מה שכרגע מעכב את זה זאת הקמת ממשלה שתקבל את ההחלטות הנכונות ואין לי ספק ביכולת של ממשלה בראשותי לקבל החלטות, חלקן קשות. צריך לבחור מה אתה רוצה - להוריד מסים או לצמצם ההוצאה הציבורית. אני מעדיף דרך קבע להפחית מסים. אני חושב שאנו צריכים להשתמש במשאבים הטבעיים שלנו".

תגיות:עזההגירהפלסטינים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה