בחירות 2019

סערה בוועדת הבחירות: השופט מלצר סגר לסתיו שפיר את המיקרופון

במהלך הדיון, שנערך בוועדת הבחירות המרכזית, בבקשה לפסול את מפלגת עוצמה יהודית ומועמדים מטעמה, התנצחה חברת המחנה הדמוקרטי, סתיו שפיר, עם יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר. הוא דרש ממנה לרדת מהדוכן, ומשלא נענתה – הורה לבסוף לכבות לה את המיקרופון

| י"ג אב התשע"ט |
מלצר בוועדת הבחירות, היום (צילום: הדס פרוש)
אא

בוועדת הבחירות המרכזית נערך היום (רביעי) דיון סוער בבקשות שהוגשו לפסול את מפלגת עוצמה יהודית וחלק ממועמדיה – עורך הדין איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין.

סתיו שפיר, מועמדת מספר 2 ברשימת המחנה הדמוקרטי, עלתה לדוכן כדי לטעון נגד אנשי עוצמה יהודית, ותקפה אותם בחריפות. נציגי המפלגה הגיבו בקריאות ביניים, והצדדים התנצחו ביניהם בצעקות. יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, העניק לשפיר ארכה כדי להשלים את דבריה, אך לאחר תום הזמן שהקציב לה הוא ביקש ממנה לרדת מהדוכן.

אלא ששפיר לא שעתה לקריאותיו של מלצר. במשך דקות ארוכות ניסה השופט, תוך כדי שהוא מרים את קולו, להפסיק את שטף דבריה. "גברת שפיר, תקשיבי כשאני מדבר. זו לא הצגה פה. לקחת כמעט את כל הזמן של החברים שלך. כך היה גם בפעם הקודמת".

שפיר מצדה טענה כי לא הצליחה להשלים "אפילו משפט אחד", ודרשה להמשיך את דבריה. בשלב מסוים ניגשו מאבטחי הכנסת אליה על מנת לפנותה מהמקום, אך מלצר קרא להם לא לפעול בכוח. לאחר מכן אמר יו"ר הוועדה כי הוא מוכן לאפשר לשפיר זמן קצר נוסף על חשבון זמן הדיבור של חבריה לבקשת הפסילה. שפיר לא הסכימה, ומלצר – שאיבד את סבלנותו – ביקש ממנה שוב לפנות את הדוכן. משלא נענתה לדרישה – הוא הורה לבסוף לסגור לה את המיקרופון.

גם לאחר שירדה לבסוף מהדוכן, המשיכה מועמדת המחנה הדמוקרטי להשמיע את דבריה בצעקות, ומלצר הורה לה לצאת מהאולם.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.4 (17 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים