בחירות 2019

סקר: הימין מתחזק, מפלגת העבודה מחוץ לכנסת

על פי נתוני הסקר, שפורסמו ב"מעריב", אביגדור ליברמן כמעט מכפיל את כוחו הפוליטי אך לא יוכל למנוע מראש הממשלה בנימין נתניהו להקים קואליציית ימין-חרדים שתזכה לתמיכת 63 חברי כנסת

| כ"ו אייר התשע"ט |
(תמונה: פלאש 90)
אא

סקר חדש שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב" מלמד כי מפלגת ישראל ביתנו בראשותו של אביגדור ליברמן מתחזקת בעקבות המשבר הפוליטי אותו יזם. למרות זאת, לו הבחירות היו נערכות היום, ראש הממשלה בנימין נתניהו היה יכול להרכיב ממשלה חדשה בלעדיו.

על פי נתוני הסקר, שנערך אתמול על ידי מכון פאנלס פוליטיקס, ליברמן כמעט מכפיל את כוחו ומקבל 9 מנדטים במקום ה- 5 להם זכה בבחירות האחרונות. הליכוד מתחזק אף הוא ועולה מ- 35 ל- 37 מנדטים, ואיחוד מפלגות הימין עולה במנדט ל- 6. גם נפתלי בנט יכול לשאוב עידוד מסקר זה, לפיו הוא עובר את אחוז החסימה ומקבל 5 מנדטים. יהדות התורה שומרת על 8 המנדטים שהשיגה בבחירות שהיו לפני פחות מחודשיים, בעוד ש"ס יורדת קלות ל- 7 מנדטים.

בגוש השמאל, כחול לבן נחלשת מ- 35 ל- 33 מנדטים ומרצ מתחזקת מ- 4 ל- 5 מנדטים. מפלגת העבודה, שספגה בבחירות את המכה הקשה בתולדותיה כשירדה ל- 6 מנדטים, אינה מצליחה לעבור בסקר זה את אחוז החסימה ונמחקת מהמפה הפוליטית. המפלגות הערביות נחלשות במצטבר במנדט – רע"מ-בל"ד נותרת עם 4 מנדטים, אך חד"ש-תע"ל יורדת מ- 6 ל- 5 מנדטים.

מניתוח התוצאות עולה כי גוש השמאל-ערבים מצטמק באופן ניכר ל- 48 מנדטים. ליברמן, כאמור, יוצא נשכר מהשיתוק אליו גרר את המערכת הפוליטית, אך נתניהו יוכל לקבל הזדמנות שנייה ולהרכיב קואליציית ימין-חרדים שתמנה 63 חברי כנסת – ללא ישראל ביתנו.

2 סקרים שפורסמו אתמול הציגו תמונת מצב שונה, לפיה ישראל ביתנו תחזק את כוח המיקוח הפוליטי שלה. על פי סקרים אלו, גוש הימין-חרדים ללא ליברמן מקבל בין 57 ל- 58 מנדטים, וישראל ביתנו – שנעה בין 8 ל- 9 מנדטים – תוכל שוב למנוע מנתניהו להקים ממשלה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.5 (31 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים