ונשמרתם

פטריה קטלנית מתפשטת במהירות, ומאיימת על העולם כולו

פטריה קטלנית בשם 'קנדידה אוריס' מתפשטת בעולם ותוקפת אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. הסכנה העכשווית לעניות דעתם של מומחים היא העובדה שהיא קשה ביותר לאבחנה, ואם זה לא מספיק - גם כאשר היא כבר מתגלה, עד כה לא נמצאה התרופה שתוכל לנצח ולהכריע אותה

| ב' ניסן התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

פטריה קטלנית בשם 'קנדידה אוריס' מתפשטת בעולם ותוקפת אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. הסכנה העכשווית לעניות דעתם של מומחים היא העובדה שהיא קשה ביותר לאבחנה, ואם זה לא מספיק - גם כאשר היא כבר מתגלה, עד כה לא נמצאה התרופה שתוכל לנצח ולהכריע אותה. 

מדובר בפטריה שהתגלתה לראשונה ביפן, וככל הנראה התפשטה לבתי חולים נוספים בעולם. היא נוטה לפגוע בעיקר בחולים בעלי מערכת חיסון חלשה - בזקנים ותינוקות. עד כה פגעה הקנדידה מסוג זה בוונצואלה, ספרד, פקיסטן, הודו ודרום אפריקה אולם בחודשים האחרונים דווח כי היא הגיעה גם לניו יורק, ניו ג'רזי ואילינוי. 

המקרה האחרון בניו יורק אירע בבית החולים 'מאונט סיני' בברוקלין, שם תקפה הקנדידה אוריס באדם מבוגר וחולה שנפטר כתוצאה ממנה לאחר אשפוז של 90 יום בבית החולים.

לאחר מותו סיפר נשיא בית החולים ד"ר סקוט לורין בבהלה כי הפטריה הייתה בכל מקום - על הקירות, המזרן, הדלתות, הווילונות, הטלפונים והכיור. 

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.9 (38 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים