בחירות 2019

סקר חדש: גוש הימין עולה, כחול לבן יורדת

על פי סקר טרי של חדשות 12, גוש הימין מתחזק באופן ניכר ומקבל 64 מנדטים שיאפשרו לבנימין נתניהו לעמוד בראש הממשלה הבאה

| ז' אדר ב' התשע"ט |
(תמונה: פלאש 90)
אא

26 ימים נותרו עד רגע האמת של המערכת הפוליטית, וסקר חדש שפורסם הערב בחדשות 12 מלמד על ירידתה של מפלגת כחול לבן, על התחזקותו של גוש הימין ועל שפל חדש שרושמת מפלגת הימין החדש.

על פי נתוני הסקר, שנערך על ידי מנו גבע ומינה צמח ממכון "מדגם", כחול לבן יורדת בחדות לעומת הסקר הקודם של חדשות 12 שנערך בשבוע שעבר – מ- 36 מנדטים ל- 31. הליכוד רושם ירידה מתונה של 2 מנדטים – ל- 28. העבודה מתחזקת קלות והופכת למפלגה השלישית בגודלה – עם 10 מנדטים.

איחוד מפלגות הימין מתחזק במנדט – ל- 7. יהדות התורה וש"ס שומרות על יציבותן עם 7 ו- 6 מנדטים בהתאמה.

במגזר הערבי – חד"ש-תע"ל יורדת במנדט ל- 7, בעוד רע"מ-בל"ד שומרת על 4 המנדטים שהיו לה בסקר הקודם. גם מרצ נותרת עם 4 מנדטים.

כולנו של משה כחלון יורדת במנדט – ל- 4 מנדטים. נפתלי בנט ואיילת שקד ממשיכים להיחלש וזוכים עם הימין החדש ל- 4 מנדטים בלבד. ישראל ביתנו וזהות עוברות בסקר זה את אחוז החסימה ומקבלות אף הן 4 מנדטים. אורלי לוי רחוקה מאוד מאחוז החסימה ונותרת עם מפלגת גשר מחוץ לכנסת.

תוצאות הסקר מעידות על המשכה של מגמת התחזקות גוש הימין-חרדים שעלתה בתקופה האחרונה מסקרים שונים. גוש זה זוכה בסקר הנוכחי ל- 64 מנדטים לעומת גוש השמאל שיורד למאזן של 56 מנדטים בלבד. מדובר בעלייה של 5 מנדטים לגוש הימין לעומת הסקר הקודם. מאזן בין-גושי דומה נרשם בסקר של חדשות 13, שפורסם ביום שני. מדובר בפער הגדול ביותר בין הגושים שנרשם בסקרים מאז תחילת מערכת הבחירות. עם זאת, צריך לשים לב לעובדה שבסקר החדש 6 מפלגות נמצאות על גבול אחוז החסימה – מתוכן 4 מפלגות בגוש הימין. במידה ואחת או יותר ממפלגות אלו לא תצליח בסופו של דבר לחצות את אחוז החסימה – מפת חלוקת המנדטים תשתנה לרעת הימין.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 3.5 (30 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים