המדריך המלא לחינוך ילדים

הרב זמיר כהן מספר: "אתה הולך לחזון אי"ש, כדאי שתהיה מונח בסוגיה"

כך סייע הרב יעקב גלינסקי לתלמידו למצוא טעם מחודש בלימוד – מבלי לפגוע בכבודו

| ו' אדר א' התשע"ט |
הרב אברהם ישעיהו קרליץ זצ’’ל (ה’חזון איש’)
אא

כשנודע לרבי יעקב גלינסקי זצ"ל, שבחור כשרוני מישיבתו איבד טעם בלימוד, פנה אליו ואמר לו: "מחר עלי להגיע לחזון איש להתייעצות. זו הזדמנות שתצטרף אלי לקבל ברכה מגדול הדור". 

כצפוי, הבחור התרגש ושמח מהזכות הגדולה שנפלה בחלקו, ומיד הגיב בהסכמה נלהבת. ואז הנמיך הרב את קולו במעט ואמר לאט כמהרהר: "רק שמן הסתם, הרב ישאל אותך מה אתם לומדים בישיבה, ואולי גם ידבר אתך בלימוד". ואז הגביה שוב את קולו ואמר בהחלטיות: "אני מציע שנלמד היום יחד אחר הצהריים, כדי שתהיה מונח היטב בסוגיה".

כך מצא הבחור את עצמו לומד עם הרב גלינסקי שלוש שעות ברציפות בשמחה ובמרץ, שבסיומן הוא קם מלא סיפוק מעמלו ובהירות הסוגיה. הביקור למחרת אצל החזון איש היה הפתיח להשקעה ועליה מחודשת בלימוד, עד היותו לימים ר"מ חשוב באחת הישיבות הטובות.

מסקנה: כדי לסייע לתלמיד להסכים ולאשר קבלת עזרה, יש למצוא דרך לשמור על כבודו. אילו היה הרב מציע לבחור ללמוד אתו את הסוגיה ללא סיבת הביקור אצל החזון איש, היה הבחור ניגש ללימוד המשותף בתחושה: "כל כך ירדתי בלימוד ואני כה לא מוצלח, עד כדי כך שהרב מוכן להקדיש מזמנו כדי לעזור לתלמיד חלש כמוני". לימוד כזה, כמעט שלא היה מניב פירות.

המאמר מתוך ספרו של הרב זמיר כהן, "המדריך המלא לחינוך ילדים". להזמנה לחצו כאן.

דרגו את המאמר:

ממוצע 2.9 (28 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים