חדשות בארץ

שגריר סוריה באו"ם איים: נתקוף את נתב"ג

בישיבה שהתקיימה במועצת הביטחון של האו"ם, תבע השגריר הסורי מהמועצה לעצור את מתקפותיה של ישראל בשטחה של סוריה ואיים כי ארצו תגיב עליהן

| י"ז שבט התשע"ט |
אל-ג’עפרי, תמונת ארכיון (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

דיפלומטיה בנוסח סורי: שגריר סוריה באו"ם, בשאר אל-ג'עפרי, איים הלילה (רביעי) כי ארצו תתקוף את נמל התעופה בן גוריון אם מועצת הביטחון לא תתערב כדי להפסיק את המתקפות הישראליות בשטח סוריה.

בדיון שנערך במועצת הביטחון על המצב במזרח התיכון, גינה אל-ג'עפרי בחריפות את התקיפות של ישראל בסוריה המכוונות נגד מטרות איראניות. הוא אמר כי התמיכה הבלתי מוגבלת שארצות הברית, בריטניה וצרפת מעניקות לישראל במועצת הביטחון היא זו שמאפשרת לה לפעול כרצונה בסוריה: "האם לא הגיע הזמן שמועצת הביטחון תנקוט בצעדים הדרושים כדי לעצור את המתקפות הישראליות החוזרות ונשנות נגד אדמת סוריה – או שעלינו לממש את זכותנו הלגיטימית להגנה ולהגיב לתוקפנות הישראלית על נמל התעופה של דמשק באמצעות תקיפה דומה של נמל התעופה תל אביב?".

דבריו של ג'עפרי נאמרו על רקע התקיפה האחרונה של ישראל נגד יעדים איראניים בסוריה, שהתבצעה בלילה שבין ראשון לשני, בתגובה לירי טיל הקרקע-קרקע לעבר צפון ישראל על ידי כוח איראני. במוקד התקיפה היה אתר איראני לאחסון אמצעי לחימה בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק, ובנוסף הותקפו גם אתרי מודיעין ואימונים של האיראנים. למרות האזהרות ששיגר צה"ל לצבא סוריה שלא להתערב, הסורים ירו עשרות רבות של טילי קרקע-אוויר לעבר מטוסי הקרב הישראליים, ובתגובה הותקפו מספר סוללות הגנה אווירית סוריות.

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי סוריה "מנוצלת" על ידי איראן ומשלמת על כך מחיר יקר. הוא ציין כי המתקפה הבהירה את הסיכון שהמשטר הסורי לוקח בכך שהוא מאפשר לאיראן להתבסס בשטחו: "חלק מיעדי התשתית של 'קודס' שאנחנו תוקפים נמצאים בתוך מחנות של הצבא הסורי, שהסורים נותנים לאיראנים להשתמש בהם".

על פי הדיווח אתמול של הארגון הסורי לזכויות אדם, במתקפה הישראלית נהרגו לפחות 21 בני אדם, ו- 12 מתוכם זוהו כאנשי משמרות המהפכה האיראניים. במשרד ההגנה הרוסי טענו כי במתקפה נהרגו ארבעה חיילי צבא סוריה.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (74 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

הגדה לפסח עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה לפסח "ברוך יאמרו" - הרב ברוך רוזנבלום

הגדה עומדת

ערכת יודאיקה "בני מלכים" לפסח

הגדה של פסח - חבורת תריג

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 1 - חיים ולדר

לכל המוצרים