חדשות בארץ

דיווח: שר האנרגיה שטייניץ ימונה לשר החוץ

בניגוד להערכות לפיהן ראש הממשלה עומד להטיל את תפקיד שר החוץ על שר התחבורה ישראל כץ, גורמים בליכוד טוענים כי הוא יעדיף להפקיד את התיק בידיו של יובל שטייניץ, הנחשב לאחד מנאמניו המובהקים

| ה' שבט התשע"ט |
שטייניץ ונתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להפקיד את תיק החוץ, בו הוא מחזיק, בידיו של שר האנרגיה והתשתיות, יובל שטייניץ. כך דיווח הבוקר יניב קוזין ב"מעריב".

כזכור, בחודש נובמבר האחרון החל נתניהו למלא את תפקיד שר הביטחון במקומו של אביגדור ליברמן שהתפטר ופרש מהקואליציה. ראש הממשלה מכהן גם כשר הבריאות, ובשל הביקורת על ריבוי התיקים בהם הוא מחזיק, הוא הודיע לאחרונה על כוונתו למנות שר אחר למשרת שר החוץ. למרות השחיקה במעמדו של משרד החוץ בשנים האחרונות, תיק זה נחשב ליוקרתי ולמבוקש על ידי השרים, וכקידום המהווה מקפצה פוליטית רבת ערך.

ההערכות המוקדמות היו כי התפקיד יוטל על שר התחבורה ישראל כץ, וזאת למרות שהיחסים בינו לבין נתניהו אינם קרובים. על פי הידיעה, גורמים בליכוד טוענים כי מדובר בהערכות שהופצו בשל העובדה שנתניהו נזקק לתמיכתו של כץ – המכהן כיו"ר מזכירות הליכוד – כדי לאשר במרכז הליכוד את הרכב רשימת המפלגה לכנסת. כעת, לאחר שהרשימה אושרה בוועדת החוקה של המפלגה, ואמורה לקבל גם את אישור המרכז, יעדיף נתניהו להטיל את תפקיד שר החוץ על שטייניץ, הנחשב לאחד מנאמניו המובהקים. בליכוד מגדירים מינוי זה כמינוי "טבעי" וטוענים כי הוא "יתרום לשקט תעשייתי".

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (85 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים