הבלוג של עמיר בניון

עמיר בניון: ערכתי מבחן לתקשורת, להלן התוצאות

עד היום קינאתי בנאורות התקשורת, ורציתי להשתנות לטובה. אבל אחרי שחוויתי בעצמי כמה מקרים מעניינים, וראיתי שרק נושאים אנטי-יהודיים זוכים לטיפול הולם, הבנתי שטעיתי

אא

רציתי לשתף אתכם במבחן קטן שערכתי בעל כורחי במה שאמורה להיות התקשורת בישראל.

המבחן המדובר נבע מכך שכל חיי כל כך קינאתי בנאורות השמאלנית, ובכמעט-שלמות מוסרית ושכלית שלהם. קינאתי בצדיקות שלהם, ובשנאתם את השנאה. קינאתי בכך שהם מתעבים את השונה והנחות לכאורה. קינאתי כל כך בהאדרתם את הרוח ובשנאתם את החומר.

אבל לשיא הקנאה הגעתי כשכתבתי את השיר "אחמד אוהב ישראל", שנכתב כמובן בהשראת מספר מקרי רצח מזעזעים שאירעו זה אחר זה. האש שזכיתי לה מהתקשורת – שאגב, לא הוזמנה כלל לחגיגת אחמד – על כך שאני גזען ושונא אדם, גרמה לי פשוט לרצות להיות צדיק כמותם, ולשנוא את הרע מכל וכל, ובכלל – לשנוא את השנאה.

אז אחרי שכל כלי תקשורת אפשרי חגג על עניין 'אחמד אוהב ישראל', ואחרי המרדף ההזוי של העיתונאים אחריי, שכלל המתנה של סוללה מהם למקום שבו הייתי אמור להופיע (שלא לדבר על כך שחלקם נשארו להופעה, וניסו בכוח להפריע את מנוחת ההופעה) – החלטתי שאני רוצה להשתנות לטובה, שאני רוצה להיות צדיק ולשנוא את הרע.

ועכשיו חוזרים לעניין המבחן. הבזיק במוחי רעיון, שכדי להיות נאור וצדיק כמו השמאל בישראל, אעלה קטע מצולם לעמוד הפייסבוק שלי, כולל משלוח לרשימת התפוצה שיש באמתחתי. מדובר בקטע מצולם ששלח אליי חבר, ובו רואים יהודי רגיש, מפעיל את כל כוח שנאתו, כולל איומים לאלימות, איומים לקרוא למשטרה וכו' – כדי שיפטרו יהודי שכל פשעו התבטא בכך שהוא בסך הכל לא רצה לנהוג באלימות כלפי יהודי חרדי שנכנס לסופרמרקט, ובאמונתו התמימה מזכה אנשים (הרוצים בכך, וממש לא בכפייה) להניח תפילין. רואים בסרטון איך אותו שמאלן מעליב קצין בצבא, מעליב אישה זקנה שהעירה לו ששנאתו היא לשם שנאה בלבד. ובקיצור, מי שלא ראה את אקט השנאה הזה, לא ראה שנאה מימיו, כולל בימיהם של קמצא ובר קמצא.

מיד שלחתי את הקטע המצולם לכל מי שיכולתי, כי רציתי להיות צדיק כמותם, ורציתי שיתייחסו לבעיית השנאה. ובמירכאות, ש'ישרפו את המדינה' כתגובה למעשה הקשה והמזעזע הזה. אך ראו את הפלא הגדול – שום מייל חזרה, שום יחס לנושא. התעלמות מוחלטת. ואז לצערי הפנמתי את מה שאני מבין כבר הרבה זמן, אך סירבתי בכל תוקף להאמין בכך, והוא:

1. התקשורת ברובה מונעת משנאה, הכוללת כל מי שהוא לא שמאלן או יהודי מאמין או מי שלא מיישר קו עם השקפת עולמה.

2. כששיר על 'אחמד אוהב ישראל' מקומם ומזעזע יותר מאשר רצח של אנשים חפים מפשע, בתוך בית כנסת, באמצע תפילה, על ידי חיות אדם עם גרזנים וסכינים – אנחנו בהחלט בבעיה.

3. כדי להתקדם בתחום התקשורת, צריך לצערי להיות עוין ציבור מסוים.

תגיות:עמיר בניוןתקשורת

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה