פרשת וישב

פרשת וישב במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת וישב: בתחילת הפרשה אחי יוסף מקנאים בו על אהבתו של אביהם. יוסף חולם חלומות, ומספר עליהם לאביו ולאחיו, אשר כועסים עליו. באחד הימים, כאשר יוצאים האחים לרעות את צאן אביהם, יוצא יוסף לחפשם, ואחיו מחליטים להשליכו אל הבור. לאחר מכן מוכרים אותו אחיו לאורחת ישמעאלים. ליעקב מראים האחים את כתונת יוסף המלוכלכת בדם, ויעקב, שחושב כי חיה רעה טרפה את יוסף, ממאן להתנחם.

התורה עוצרת על מנת לספר על יהודה ועל הולדת ילדיו, ולאחר מכן שבה לספר על יוסף. יוסף מגיע למצרים ומתמנה לתפקיד מנהל ביתו של פוטיפר, שרו של פרעה. אשת פוטיפר מנסה להטות את יוסף לחטא, והוא מתחמק, ובעקבות כך מושלך לבית האסורים. שם פוגש יוסף את שר האופים ואת שר המשקים של פרעה, האסורים גם הם, ופותר עבורם את חלומותיהם – שר האופים יתלה, ואילו שר המשקים ישוב לתפקידו. יוסף מבקש משר המשקים לדבר עליו טובות לפני פרעה.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת וישב - חלום בהקיץ

האם יש לשון הרע גם על הבנים שלך..? האם צריך לדאוג לבעל חיים כמו לבן אדם? המתחיל במצווה ולא גומרה לאן מגיע? עד כמה חמור הלבנת חברו? מה אכל יוסף במצרים? מדוע ביטחון באדם מעכב את ההצלחה? ולקראת סוף השיעור הרב ידבר אודות הצדיק רבי מאיר פרנקו זצ"ל

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת וישב

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אוריאל בוסו, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, האמן האהוב ארז יחיאל והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

איך מתמודדים עם נסיונות? - הרב ברוך רוזנבלום

כיצד פרשת וישב קשורה לחג החנוכה? למה רק בחנוכה קיים המושג "המהדרין מן המהדרין" מה שלא נמצא בשום מצוה אחרת? למה לא רצה ה' שיעקב אבינו ישב קצת בשלווה? מה מונע אדם מלעבור עבירות ואיך נראתה קריאת שמע של הרב מבריסק?

   1 2 3 > >>