דע מה שתשיב לאתאיסט

נצרות לעומת יהדות: האם הנצרות היא דת שקרית?

איזו תשובה ניצחת ניתן להשיב למיסיונרים שטוענים למשיחיותו של ישו?

  • ו' חשון התשפ"ב
נצרותנצרות
אא

יהודית שואלת: "שלום. שמעתי שיש בארץ שלנו קבוצה של מיסיונרים (נוצרים) הטוענים שישו=מושיע ופונים עם זה לאנשים ברחוב, איך אפשר להשיב להם?"

* * *

שלום יהודית,

הידעת מה היה המשפט האחרון שאמר ישו כשתלו אותו על הצלב? הנוצרים עצמם מספרים בתורתם שהוא זעק "אלי אלי למה עזבתני"... אף את עצמו לא יכל להושיע!

רק לאחר שנהרג, עשו ממנו קומץ אנשים "משיח", וזאת בעוד עם ישראל וכל חכמי ישראל (שהם מעבירי התורה המקורית מדור לדור) דחו את ישו בשתי ידיים. רק הגויים עובדי האלילים האמינו בישו, וכך נוצרה הדת הנוצרית מהמון גויים שלפני כן השתחוו לעצים ואבנים.

ומכיוון שהנצרות התפשטה אצל עובדי אלילים, זה מסביר הרבה מאוד דברים. כך לדוגמה, הנוצרים מאמינים שהאל בכבודו ובעצמו עיבר אשה בתולה... המיסיונרים גם מאמינים כי ישו הצלוב היה לא פחות מאשר האל אשר הפך לאדם בשר ודם. בדומה לעובדי האלילים הירודים ביותר, מאמינים אותם אנשים שהאלוקים הנצחי והאינסופי, שאין לו גוף ולא דמות הגוף, אשר ברא ושולט בכל היקום כולו, נולד מאשה וגדל כתינוק כאיש בשר ודם עד שנהרג על ידי בני אדם! הנוצרים הקתולים אף עורכים טקס שנתי שבו הם אוכלים לחם ויין מתוך האמונה שהמאכלים הללו הופכים בבטנם לבשרו ודמו של האלוהים שלהם. הם גם מאמינים במשהו שנקרא "שילוש" וחושבים שאלוקים בעצם מורכב משלושה אלים שהם אחד (אולי לא שמעו על הפסוק "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד")

האמונות התמוהות של אותם מיסיונרים (הנקראים בארצנו בשם "יהודים משיחיים") לא נגמרות רק בסברות הנוגדות את ההגיון אלא גם באמונות הנוגדות את המוסר הישר: המיסיונרים מאמינים שכל מיליוני היהודים שנרצחו בשואה הלכו כולם לגהנום בגלל שהם לא האמינו בישו... תחשבי על כל הקורבנות של הנאצים ימ"ש, כל מיליוני הגברים, הנשים, הילדים והתינוקות... עכשיו כבר לא תתפלאי מכך שאותם נוצרים מאמינים שאפילו ילד מסכן שמת עכשיו מרעב באפריקה הולך לגהנום רק בגלל שהוא לא הספיק להאמין בישו, אפילו תינוקות ואנשים טועים! ולזה הם קוראים דת של אהבה ושלום. רק הביטי בהבדל העצום שבין שקר לאמת: לפי יהדותנו הקדושה גם הגויים יזכו לחלק בעולם הבא, ואפילו יקומו בתחיית המתים, אם הם רק יהיו אנשים טובים וישרים בחייהם!

את כמובן לא צריך להשיב למיסיונרים הללו, כי הם לא באמת מחפשים אמת. אם תשימי לב, הם בוחרים לפנות דווקא אל הבחורים והבחורות היותר תמימים ורחוקים מן היהדות בארצנו. כי מי שכבר יודע מדוע תורת ישראל אמת, לא יוכל עוד להתייחס לדבריהם ברצינות. כתבתי מאמרים רבים על הנצרות וטענותיהם, ותוכלי לבקש אותם באימייל המופיע למטה.

 

כעת נסביר בקיצור נמרץ מדוע הנצרות לא יכולה להיות נכונה:

כל הדתות כידוע מספרות על נביא או "משיח" כלשהו שסיפר להמון העם שהאל נגלה אליו (נביאי שקר שטענו כאלו טענות לא בהכרח שיקרו מתוך כוונה רעה, יתכן מאוד שהם היו חולים במחלת הסכיזופרניה). לנו ברור שמי ברא את כל העולם כולו בחוכמה כה אדירה, לא ימסור את תורת האמת והוראות היצרן בדרך שכל אדם יכול לזייף. מסיבה זו, ניתנה תורת ישראל במעמד לאומי לפני עם שלם. תורת ישראל היא למעשה התורה היחידה בעולם שניתנה במעמד אלוקי לעם שלם (לפני 3 מיליון איש), ובנסים גדולים ואדירים כמו עשרת מכות מצרים, וביניהם מכת הדם ומכת בכורות, ואחרי זה קריעת ים סוף, עמוד האש ועמוד הענן, ועוד רבים נוספים. ההתגלות האלוקית במעמד הר-סיני היתה התגלות היסטורית כי היא נעשתה לפני עם שלם ולא לפני יחידים, לכן אנו יודעים שתורת ישראל באמת ניתנה מאלוקים ולא הומצאה על ידי אדם.

הנצרות כידוע הופיעה זמן רב לאחר מתן תורה. ולכן הנוצרים מודים ומאמינים שתורת ישראל ניתנה מאלוקים, אך בנוסף הם גם חושבים שהתורה הזו בוטלה מאז והוחלפה בדת שלהם. כעת תארי לעצמך אב ובנו, הבן הולך בדרך משלו אך מודה שאביו צדיק וישר, אך האב טוען בצער שבנו מורד בו והולך בדרך שאינה אמת. מובן שנלך אחרי האב ולא נטעה ללכת אחרי דרכו החדשה של הבן. כך הוא גם הדין כלפי הנצרות והאיסלם, שניהם בנים טועים שמאמינים בתורת היהודים הקדומה אך טוענים לדרך חדשה. רק אנו היהודים ממשיכים לקיים את דת ישראל המקורית מאבות אבותינו, כפי שצווינו על השבת (שמות לא, טז): "ברית עולם ביני ובין בני ישראל, אות היא לעולם".

זו ככל הנראה גם התשובה הטובה ביותר לכל הנוצרים: מעמד הר סיני. אם הקב"ה רצה לשנות את התורה או לבטל אותה חלילה, מובן כי עליו להופיע שוב במעמד הר-סיני לפני כל עם ישראל בדיוק כמו בפעם הראשונה. לא יתכן שמי שחותם חוזה עם 3 מיליון עדים יבטל את החוזה לפני אנשים בודדים. אין הדבר הגיוני וגם ניתן בקלות לזיוף (עובדה שהאיסלם טוען את אותה הטענה בדיוק וכופר בנצרות). בורא עולם הוכיח את קיומו ואת כוחו הגדול לפני עם ישראל בנסים המופלאים שעשה, כדי שהכל ידעו שתורת ישראל אמת.

ישו וגם מוחמד ניסו לבטל את חובת המצוות המעשיות, אך הם מעולם לא הוכיחו את טענתם בנסים גדולים שנעשו לפני מיליוני איש. לכן הנצרות והאיסלם לא יכולות להיות אמיתיות.

כמו כן הברית החדשה של הנוצרים נכתבה על ידי ארבעה אנשים אלמונים שחיו קרוב למאה שנה אחרי מותו של ישו. הנצרות לא עברה על ידי מיליונים כמו תורת ישראל, אלא על ידי אנשים בודדים שיכלו גם לשקר או לטעות. וזה כל ההבדל בין סיפור אגדה לבין היסטוריה לאומית, שאגדה עוברת על ידי יחידים ללא מקור, והיסטוריה אמיתית עוברת על ידי מיליונים שהיו עדים למאורע הגדול.

תגיות:דע מה תשיב לאתאיסטנצרות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה