אחרית הימים

מלחמת גוג ומגוג - איך זה יקרה?

לפי כל הנבואות, מלחמת גוג ומגוג לא רחוקה מאיתנו, ויש הטוענים שהיא תיקח רק 9 שניות. מה המשמעות של זה, מה עלינו לעשות, ואיך ייראו החיים שלנו אחרי?

  • ט' חשון התשע"ד
אא
 
ספרים רבים כבר נכתבו על מלחמת גוג ומגוג, מקובלים רבים עסקו בנושא, ולמרות ריבוי הדעות, אין ספק שהיהדות ככללותה מסכימה על דבר אחד – מתישהו בקרוב תפרוץ מלחמה קשה מאוד, שאחריה יבוא המשיח והאנושות תיכנס לעידן חדש שבו לעם ישראל יהיה מעמד מיוחד. דבר נוסף שכולם מסכימים עליו הוא שעד שהיום הזה יגיע – אי אפשר לדעת מה בדיוק יתרחש בו, ואי אפשר לדעת מתי בדיוק הכל יתרחש. אולי מחר, ואולי בעוד 50 שנה. "אי אפשר להתעלם מזה שכבר היום אנחנו רואים התגשמויות של מה שכתוב בזוהר הקדוש, על כך שבני ישמעאל עתידין לעורר את כל העולם למלחמה", פותח הרב פנחס בדוש. "היום כולם נגד ישראל. חלק מהנבואות אומרות שמלך פרס ייצא למלחמה על כל העולם, ואמנם אנחנו רואים שאיראן מתחמשת באופן מהיר מאוד".
 
מלחמת גוג ומגוג תהיה מלחמה גרעינית? יש לכך סימוכין במקורות?
"הגאון מווילנה כתב שמלחמת גוג ומגוג תארך 9 שניות. זה היה בהחלט מוזר באותה תקופה, כי הוא כתב את זה בדור שבו נלחמו עם חרבות, מגינים, סוסים וכו'. אבל היום, בעידן הגרעין, ברור שהמלחמה העתידית תהיה מלחמה של כפתורים ותארך שניות. ובכל זאת, הרמב"ם כותב שיש דברים שלא נדע עד שהם יקרו. בפועל הכל יכול לקרות. הכל תלוי איזו גאולה תהיה - בעיתה או אחישנה. גאולה בעיתה היא בזמנה, כלומר בזמן שקבע הקב"ה מראש, שזה בסוף האלף השישי. גאולת אחישנה יכולה לקרות קודם". בעניין הזה מוסיף הרב יצחק גבאי נקודה חשובה: "יש הרבה נבואות בתנ"ך על גוג ומגוג, אבל יש לנו כלל - נבואות טובות, למשל הגאולה, הן נבואות שחייבות להתגשם, ולעומתן נבואות קשות לא תמיד מתגשמות. תשובה תמיד יכולה לבטל את רוע הגזרה". "יש נבואות שטוענות שתהיה גם מלחמה בין אדום וישמעאל - כלומר בין הנצרות והאיסלם", ממשיך הרב גבאי. "בספר זכריה נאמר ואז אספתי את כל הגויים על ירושלים למלחמה. כלומר, המלחמה הגדולה תתרחש כאשר יבואו עמים רבים - אותם עמים שהצרו לישראל במהלך ההיסטוריה. כתוב בזוהר הקדוש שגוג (המלך) ומגוג (המדינה) הם שמות שישתכחו. רק אחרי שזה יגיע, נבין למי הייתה הכוונה. הקב"ה מכנה אותם רק בשמות האלה. "לפי הזוהר, כל המלכים שהצרו לישראל במהלך ההיסטוריה, כמו סנחריב, נבוכדנצר וכו, יבואו למלחמה בגלגול - עיבור נשמה. כלומר, הנפש שלהם תתעבר בראשי מדינות שיבואו להילחם על ישראל. כולם ירצו לכבוש את ירושלים. בהתחלה זו תהיה מלחמה בין הנצרות לאיסלם, והקב"ה יעשה שעם ישראל לא ישתתף במלחמה זו באופן פעיל, והם יכו אחד את השני. המטרה היא להיפרע מכל אלה שהצרו לעם ישראל במהלך ההיסטוריה".
 
ואיפה ישראל נכנסת למערכה?
"כתוב שהם יבואו עלינו, אבל עם ישראל לא יילחם. ה' ילחם לכם ואתם תחרישון, נכתב. המלחמה תהיה בינם לבין עצמם".
 

הרב זמיר כהן - האם תהיה מלחמת גוג ומגוג? צפו

וזה יהיה בעצם הפרומו לביאת המשיח?
"זה יהיה תהליך לקראת ביאת המשיח, כשהקב"ה יגיע ויגלה את מלכותו על ישראל ועל העולם כולו. הנסים במלחמה יהיו גלויים, וגדולים אף יותר מהנסים שליוו את יציאת מצרים".

 
"המלבי"ם אומר שמצפון תיפתח הרעה", מוסיף הרב גבאי. "גם בחורבן הבית הרעה נפתחה מצפון. כתוב גם שאדום - ארה"ב - תצא למלחמה על הצפון, על אומות האיסלם, ובשלב מסוים מלך אדום בעצמו יהיה שייך לאיסלם. זה דבר שמתגשם לעינינו ממש בדמות נשיא ארה"ב, ברק אובמה".
 
הרב יצחק פנגר מסכם: "לכולנו ברור שהעולם הולך ומתקרב למלחמה הרבה יותר עוצמתית מכפי שהכרנו עד היום", אומר הרב. "יש כאלה שרואים במלחמת העולם הראשונה והשנייה את גוג ומגוג, שהתבצעה במספר שלבים. בכל מקרה, החלק הסופי של המלחמה יתרכז במקום היחיד בעולם שכל הדתות הגדולות חפצות בו - ירושלים. הנביא אמר את זה מראש, שהמלחמה תהיה על ירושלים. אי אפשר לדעת בדיוק עד כמה זה קרוב, אבל אם לוקחים בחשבון שנשארו לנו רק עוד 230 שנה עד לסיום האלף השישי - שאז בוודאות יבוא המשיח - כל התהליכים של תחיית המתים, ביאת המשיח, בניית בית המקדש וגוג ומגוג אמורים להתרחש בתוך 230 השנים האלה".
 
ומה העניין של החיבור בין המוסלמים לנוצרים נגדנו?
"החיבור ביניהם מסוכן הן ברמה הגשמית והן ברמה הרוחנית. אותו חיבור התבצע שלוש פעמים בהיסטוריה - כאשר עשו התחתן עם מחלת בת ישמעאל כדי לעקור את יעקב, כאשר המן, שהוא מזרע עשו, התחבר עם אחשוורוש הישמעאלי, וגם כאשר המופתי של ירושלים התחבר עם היטלר בתקופת השואה. החיבור הזה יקרה גם לעתיד לבוא, ויש הטוענים שהוא מתגלם באובמה, שהוא גם נוצרי וגם מוסלמי. באופן כללי זה חיבור בעייתי, שבעצם הולך להוביל את המלחמה האחרונה. חז"ל ממליצים למי שרוצה להינצל לעסוק בשני דברים: בתורה ובגמילות חסדים".
 

צפו: מה אמר ה'בן איש חי' על מלחמת גוג ומגוג?

תגיות:נבואותאחרית הימיםמלחמת גוג ומגוג

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה