הנקראים ביותר
הנצפים ביותר

הרב ארז משה דורון

נמצאו 33 תוצאות:

לדבר עם ה’: לא עדיף כבר לקרוא תהילים?

"טוב, אז באתי. אמרו לי לדבר אתך. לא יודע בכלל מי אתה. כן, בספרים כתוב עליך, אני יודע. ויש כאלה שמדברים עליך בעיניים נוצצות, כמו על חבר. אני משתגע מזה. ריק לי. מר לי. קר לי. מיותר לי. מגרד לי. מעצבן לי. לא חבל על הזמן?" – לפעמים נראה לנו ששיחה עם ה' היא עוד בליל של גישושים וקשקושים. האם זה באמת כך? עוד טור מיוחד של "לב העולם אתה"

מה תפקידינו בדור זה, הסמוך כל כך לביאת המשיח? תשובה נפלאה ומחזקת

האם אכן צפויות לעם ישראל צרות כה גדולות לפני בואו? האם נזכה כולנו לראותו? כיצד יראה העולם כשהוא יבוא? למה בדיוק לצפות? הרב ארז משה דורון, במאמר מרתק, על האיש שכולם מחכים ומצפים לביאתו בכליון עיניים

"השם, אני לא רוצה להיות כפוי טובה, אבל אני מרגיש שיש בי מטחנה שמרסקת את השכל ואת הלב"

משהו בתוכי היה כאוב כל כך, עד שהוא עקף את השכל... הערב הוא הרפה – כנראה, המבול של הדמעות שלי הטביע אותו. חזרתי הביתה אחרי שעה בסך הכול, אבל כמו מישהו שהיה על הירח וירד בחזרה. כאילו הייתי בעולם אחר... מישהו לקח אותי וטיפל בי - אבל כזה טיפול, ששום פסיכולוג עם תרפיסט ומסג'יסט ודיקוריסט ביחד לא היו עושים בחודש, אולי אפילו בשנה, הוא עשה לי בחצי שעה". סיפור מרגש מתוך הספר "לב העולם אתה"

"רק תבואי": הפעם הראשונה שדיברתי עם ה’

"קשה לי לתאר את תחושת העליבות שהציפה אותי. קלטתי את עצמי מהצד – יושבת מול השם בתפילה פרטית, ומשתפת אותו בחלום שלי, חלום אישי ופרטי, ביני ובינו. ובחלומי – לא בית המקדש בנוי לתפארה, לא עם ישראל על מכונו וכוהנים ולויים בשירם ובזמרם, כי אם מרפסת. מרפסת כביסה", סיפור מרגש מתוך הספר "לב העולם אתה"

"אל תיגע בהגה!": איך לומדים לשחרר ונותנים לה’ לנהל את העולם

"בכל פעם שאתה תופס את ההגה, אתה מתחבר לטבע. אתה מאבד קשר אתי. כל הנגיעות שלך בהגה - הכבוד, הכסף, השאיפות, ההצלחות, העבודה, הזוגיות, חינוך הילדים, המשפחה, המשימות שלך, הלימודים... הכול היה יכול להסתדר הרבה הרבה יותר טוב, אילו היית עושה את שלך, אבל בלי ההגה. אתה הרי לא יודע את הכיוון". נקודה חשובה למחשבה, מתוך הספר "לב העולם אתה"

"אבא, אני יודע שממש לידי קרוב נמצאת העצה שלך בשבילי, אבל לא מצליח למצוא"

"מה אתה רוצה אותי? מה התפקיד שלי? איפה השליחות שלי? עזור לי, אבא. אני בתקופה שבה אינני יודע מה מצווה ומה עברה, מה נכון ומה טעות, ובעיקר – מה אתה רוצה ואיך נכון ביותר לנשמה שלי... אני יודע שקרוב מאוד, ממש לידי, ישנה העצה היומית שלי, אבל אני לא מצליח למצוא אותה...."- סיפור של כלומיות. מתוך "לב העולם אתה"

"אבא, תסתיר אותי מכל המפלצות"

"כשהייתי קטנה והייתי בורחת, נהיה העולם שחור-לבן של סרט עצוב. הצבעים נעלמו, הקולות השתתקו, הלב נעצר והכול מת. הפסקתי לנשום לכמה ימים. היום אני עדיין מפסיקה קצת לנשום, אבל במקום למות אני בורחת אליך. מתחבאת אצלך ועוצמת עיניים. בוכה. יש לי לאן ללכת" – מה עושים כשמרגישים שאין מוצא? סיפור מרגש מתוך "לב העולם אתה"

"קצתי במרדף אחרי האהבה, אחרי חיוכים, אחרי אישורי הבל לקיומי"

"יש רגעים שאני יודע - אין עוד מלבדך. וכאשר זה מאיר - הכול בהיר. אפילו כפר ערבי, אתמול בלילה בדרך הביתה, היה זורח אלוקות. לא עוד עוין. הכול נראה פתאום חלק משיר עצום, מחידה מופלאה. אבל כל כך מעט אני שם. כל כך מעט אתה פה. מר לי" – מונולוג מיוחד מתוך הספר "לב העולם אתה"

"פתאום, תקעו לי אקדח לפרצוף. ראיתי את המוות בעיניים. לא האמנתי שזה קורה לי"

"את הקדוש ברוך הוא של החרדים מעולם לא הכרתי, כך שלא היה לי למי להתגעגע. לגמרא דווקא התגעגעתי מאוד, ומדי פעם הייתי יושב על המרפסת בדירה השכורה שלי בתל-אביב שאין לה הפסקה, ולומד דף גמרא. זה היה כמו לפגוש חבר ותיק ואהוב" – בחור צעיר נקלע להרפתקה מסוכנת, וברגע אחד חוזר לשנות ילדותו ולבית היהודי החם שגדל בו. סיפור מחזק מתוך הספר "לב העולם אתה"

קיבלתם פעם חיבוק מה’? עכשיו ההזדמנות

"ישבתי על הכורסה בעיניים עצומות, ופתאום הרגשתי שמשהו מחבק אותי. זה היה רך כל כך ועדין כל כך, אך מוחשי עד אימה. השם בכבודו ובעצמו עטף אותי בחיבוק... ישבתי כך כמה דקות. כל תא שבי, מבפנים ומבחוץ, נאהב כל כך, עד שהבכי הגדול שבכיתי הפך לבכי של התרגשות והשתאות, במידה שאי אפשר לתאר" – קיבלתם פעם חיבוק מה'? סיפור מתוך הספר "לב העולם אתה" שיגרום לכם געגוע עמוק

עד בלי די!

מיהו עמלק? מדוע נצטווינו למחות את זכרו? באיזה אופן הוא מבצע זממו? כיצד ניתן להלחם איתו? הרב ארז משה דורון על היום היחיד בשנה, בו אנו מקבלים כלים אדירים משמיים לגבור על כח הרע ולנצחו כליל

מותר, כן. צריך?

השפע האדיר המוצע היום בהישג יד ובלחיצת כפתור, מביא אותנו למרדף אין סופי אחרי החומריות. האם המרדף הזה מוביל למקום חיובי, ומה דעת התורה על כך? הרב ארז משה דורון במאמר על המותר ועל המותרות

הגבול הוא השמים

מדוע ציוותה אותנו התורה לשבת בסוכה דווקא בזמן זה, כאשר מזג האוויר הופך סגרירי, ומדוע על הסכך לכסות את רוב קרני האור? הרב ארז משה דורון, במאמר מקיף ועמוק. כל מה שרציתם לדעת על סוכות

בשביל מה ללמוד?

כתב הזוהר הקדוש על התורה: "תורה, תורה – אור כל העולמות... ממך הכל ועליך עומדים עליונים ותחתונים...". אם כך, כיצד יתכן שיש הלומדים תורה ואינם חשים כל עונג וטעם בלימוד?

   1 2 > >>