זוגיות - שאל את הרב

האם העול הפיזי של הבית הוא באחריות שני בני הזוג או שזהו תפקידה של האישה בלבד?

י"ג חשון התשע"ה | 06.11.14 00:00

שאלה

בס"ד שלום כבוד הרב, אני אשת אברך ועובדת שמונה שעות ביום. בעלי משתדל לעזור לי מאד ולכן שאלתי איננה באה בחלק הטכני של העזרה אלא בחלק ההשקפתי, ואסביר את עצמי: האם בעלי אמור לרצות לגרום לי להרגיש שהוא שותף עימי בעול הפיזי של הבית ובגידול הילדים וכי האחריות המלאה היא של שנינו, ואנו עוזרים אחד לשני או שהגישה הנכונה היא שהעול הפיזי (סידור הבית, כביסה וכו') וגידול הילדים הם למעשה תפקיד שלי ובעלי רק עוזר לי. אני שואלת זאת כי מאד חשוב לי להבין נושא זה. בעלי טוען כי תפקיד זה הינו של האישה מאז ומעולם ונשאר שלה, אלא בגלל שאישה היום אין לה כח והיא גם עובדת מחוץ לבית אז הוא עוזר, אבל לא שהוא שותף עימי, או שהוא נושא באחריות כמוני וכו'. וכהוכחה הוא מביא לי את הפסוק "וייעש לו עזר כנגדו", לטענתו בפסוק זה רואים כי התפקיד הזה הינו של האישה. אשמח מאד לקבל הבהרה בנושא, תודה רבה!

תשובה

שלום וברכה

קצת קשה לטעון כפי שבעלך טוען כי אסור לשכוח שתפקידו להביא פרנסה הביתה ואת לקחת את התפקיד שלו ומיישמת אותו ועל כך אין ספק.

אמת שדרך העולם שברא הקב"ה שהאשה היא האחראית הראשית על הבית ועל גידול הילדים ועל חינוכם והבעל עסוק וטרוד במחייה וכלכלה. אולם מאז ומתמיד הבעל היה חלק מהעזרה בבית וזוהי לא רק זכות אלא חובה גמורה של ומבשרך אל תתעלם - לסייע לאשתו בגידול ילדיו, יש לבעל אחריות עליונה על כל הבית כולל גידול הילדים ואשתו היא שרת הפנים כביכול הוא הוא גם ראש ממשלה וגם שר החוץ ועל כן בוודאי חובה לעזור לאשתו בכל הנדרש.

הנשים של היום חזקות יותר מהנשים של פעם גם מביאות פרנסה וגם מגדלות את הילדים. אשריהם ואשרי חלקם.

ברוכה תהיי לה',

בנימין שמואלי

דרגו את השאלה:

ממוצע 4.4 (102 מדרגים)

כותרות מומלצות

הנקראים ביותר