חברה והשקפה - שאל את הרב

התבוללות

י"א אייר התשע"ט | 16.05.19 00:00

שאלה

שלום, שמעתי הרבה הרצאות בנושא ההתבוללות שנאמרו דברים מאוד חמורים בעניין הזה ומאוד הייתי רוצה לדעת מה כל כך גרוע בזה, זה לא שאני בקשר עם מישהו שהוא לא יהודי אבל אני לא חושבת שתהיה לי בעיה עם זה ומצד שני נאמרים דברים מאוד קשים על מי שמתבולל, אז אני רוצה לדעת מה כל כך גרוע בזה, ויש עוד משהו שאני ממש לא מצליחה להבין, שמעתי רבנים שאומרים שהתבוללות גורמת לעם היהודי להיעלם, אם חשוב ביהדות שהעם היהודי ייגדל כמה שיותר אז למה לא לגייר כמה שיותר אנשים ואז גם אם יהיו יהודים שהתבוללו זה לא יהיה כל כך נורא כי יגיירו הרבה אנשים, אבל לא ברור לי למה מצד אחד אומרים שהתבוללות זה גרוע ומצד שני לא רודפים אחרי אנשים שיהיו יהודים ואפילו כשהם רוצים להתגייר לא מקבלים אותם כל כך מהר

תשובה

שלום וברכה,

אנו שמחים לגייר גרים אמיתיים, אשר רוצים בכל לבם להתחבר ליהדות ולהתמסר לבורא עולם, אלה אנשים צדיקים שהקב"ה מכוון להגיע אל עמנו, ואנו שמחים לקבל אותם. אולם איננו חפצים בגרים עבור טובת הנאה - כי אלה הופכים לערב רב ומזיקים לעם ישראל. זו הסיבה שאיננו מנסים "להחזיר בתשובה" גויים, מפני שרובם חפצים רק באינטרסים. ראי בהרחבה בכתבה: "האם זו אפליה שהגויים לא זכו לקבל תורה?"

https://www.hidabroot.org/article/226414

כל עם ישראל עמד בהר-סיני לאחר שאמר "נעשה ונשמע", התמסר לבורא עולם. בזכות עובדה זו זכינו להיות עם קודש לה'. קיום התורה היא המטרה הגבוהה ביותר של הבריאה, עליה נאמר: "אם לא בריתי יומם ולילה - חוקות שמים וארץ לא שמתי"!

המטרה האלוקית היתה להתגלות לעם הנבחר, כדי למסור הוראות יצרן מהו הטוב ומהו הרע, למען ישיג האדם השלם את תכלית חייו ויזכה לעולם הבא. מטרת הבריאה היתה להעמיד עם שיקיים את רצון השם ויזכה לטוב האמיתי. אך רוב הגויים בעולם לא ביקשו את אלוקים ולא רצו להקריב בעבורו. ה' בחר בעם ישראל בגלל שעם ישראל רצה בו, ובזכות אבותיו.
המטרה העיקרית של ה' היתה להעמיד את האדם השלם שמקיים את תורתו, ולכן עם ישראל הוא העם הנבחר, שכל דורש אלוקים יוכל להצטרף אליו. כך נאמר בתורה: "ואתם תהיו לי ממלכת כוהנים וגוי קדוש" (שמות פרק יט, ו). ישראל היא הממלכה האלוקית, והנביאים ניבאו שכאשר תגיע הגאולה השלמה, כל הגויים בעולם יכירו באמת ויחיו בשלום עולמי. עלינו להיות אור לגויים.

התבוללות מאבידה את בני עמנו - את התכלית של העולם ואת גאולתו, ולכן היא מעשה חמור.

ראי במאמרי "חילוני או יהודי" על מה שעושה אותנו יהודים:

https://www.hidabroot.org/article/216677

https://www.hidabroot.org/article/216987

ומאמר על חתונה אזרחית והתבוללות:

https://www.hidabroot.org/article/1123648

בברכה,

דניאל בלס

דרגו את השאלה:

ממוצע 0 (0 מדרגים)

כותרות מומלצות

הנקראים ביותר