חדשות בעולם

קנדה מגנה את צעד הפלסטינים

מתנגדת להצעות חד צדדיות, ותומכת במו"מ עם ישראל. "ההחלטה של הרשות הפלסטינית מעוררת דאגה", אמר שר החוץ הקנדי, ג'ון בירד

| י"ג טבת התשע"ה |
אא

אולי אחת מנקודות האור לאורך המהלכים האחרונים מצד הפלסטינים, ובניהם הסכמה של מדינות כמו שבדיה וצרפת להכרזת מדינה, היא גינוי של שר החוץ הקנדי, ג'ון בירד, שתקף את המהלך החד צדדי, ובמרכזו החתימה על שורה של אמנות והסכמים בינלאומיים, כולל אמנת רומא וההצטרפות לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

מעבר למדור חדשות – כל החדשות, המבזקים והידיעות.

"ההחלטה של הרשות הפלסטינית להצטרף באופן חד צדדי לאמנת רומא ולבית הדין הפלילי הבינלאומי, לצד ארגונים בינלאומיים אחרים, הוא צעד מעורר דאגה והתפתחות מסוכנת", אמר בירד. קנדה תמיד התנגדה למהלכים חד צדדיים, שאינם מסייעים לקידומו של השלום, הוסיף.

שר החוץ הקנדי, ג'ון בירד (צילום: פלאש 90)

"מהלך זה אף מעמיק את התהום בין הפלסטינים לישראל ועשוי להביא להשלכות בלתי רצויות. קנדה הביעה את חששותיה מכך במסרים ישירים לרשות הפלסטינית כבר לפני קרוב לארבע שנים. ניתן לחזור מצעדים אלה, ובמקומם על הרשות הפלסטינית להיות מחויבת מחדש לפתרון שיושג במו"מ. אנו מאמינים שזו הדרך היחידה להביא לפתרון צודק ובר קיימא עבור הישראלים והפלסטינים הזכאים ללא פחות מכך".

לדבריו, ההצעה הפלסטינית מנסה לעקוף את דרכי ההידברות בין הצדדים, וקורא לישראל ולפלסטינים לדון במשותף בהמשך הדרך, ליזום ויתורים הדדיים ולהגיע להסכמה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (71 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים