חדשות בעולם

נתפסו חברי חוליה אנטישמית בצרפת

הם תוקפים יהודים באכזריות, וקוראים לעברם קריאות אנטישמיות. "'עונת הציד" של היהודים בצרפת. הפחד שולט

| ט"ז כסלו התשע"ה |
אא

מקרי האנטישמיות בצרפת הולכים וגוברים, ומפילים אימה על יהודים רבים ברחבי הארץ. שניים מתוך שלושה תוקפים סדרתיים נתפסו על ידי המשטרה הצרפתית, והתביעה קושרת להם מקרי תקיפה נוספים, ביניהם מקרה חמור התרחש לפני מספר שבועות בקרטיי, שבפרברי פריז. יהודי כבן 70 הותקף בביתו באכזריות רבה, כשהתוקפים זורקים לעברו ביטויים אנטי יהודיים.

 מעבר למדור חדשות – כל החדשות, המבזקים והידיעות.

מדובר בחוליה אחת שנהגה לבצע תקיפות אנטישמיות באכזריות רבה נגד יהודים. אחד החשודים, כ עולה מהחקירה, מתגורר בסמיכות לבית המשפחה האחרונה שהותקפה. הוא ביקר בביתם כדי לשאול מצרכים, כשמטרתו היתה לבדוק את השטח מוקדם יותר.

נערצה חולייה (אילוסטרציה: פלאש 90)

ארגון הגג של קהילות יהודי צרפת – הקרי"ף, הביע זעזוע ואמר כי "האנטישמיות בצרפת ממשיכה להתפרע והפכה למקור לדאגה. יש צורך בתכנית חירום לטפל בנושא". ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, גינה את התקיפה ואמר כי המעשים הם המחשה נתעבת לכך שהמאבק באנטישמיות הוא קרב יומיומי. גם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, גינה את התקיפות: "במאבק נגד האנטישמיות אין לנהוג כאילו לא ראינו דבר, אלא יש לראות הכל כדי שלא להסכים עוד לכך".

נשיא הקונגרס היהודי-אירופי, משה קנטור, מגדיר את התקיפות כמקרים אנטישמים: "לצערנו, מסתמן שזו 'עונת הציד' של היהודים בצרפת. היו כל כך הרבה תקיפות אלימות לאחרונה, נגד יהודים ונגד מוסדות יהודים, והכל חוזר לעינוי האלים ולרצח של אילן חלימי שהיה בעבר הלא־רחוק בצרפת".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (81 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים