תרבות יהודית

על אמונה ואמנות: הציורים של אורית מרטין

אורית מרטין, ציירת ירושלמית מיוחדת, משתפת בציורים פרי עטה, שהיא מכינה בטכניקה מיוחדת, ומוסיפה לכל ציור הסבר מילולי רוחני. הפעם: הציור "נתיב האור"

| ח' תשרי התשע"ה |
אא

נתיב האור

בציור "נתיב האור" אנו רואים אדם העומד בתוך מערבולת, ומעליו נפתח נתיב של אור.

את המערבולת הזו, אנחנו מכירים היטב מהמציאות שלנו. סחף החיים של אינסוף מטלות, מבול של מידע, התחייבויות, משימות, הפתעות בלתי רצויות, התמודדויות קטנות וגדולות וניסיונות בכל תחום.

העולם שבפנים, והעולם שבחוץ, גועשים ומתגוששים, ולנפש אין מנוחה. ההרגשה היא כמו שאתה נסחף אל תוך מערבולת שאין לך עליה שליטה. הסחף הזה מאיים, הוא לא נותן לך לשבת בשקט אפילו רגע. אתה נע ונד. מרים ראש לשמיים וצועק מעמקי נשמתך "עד מתי?" ובאותו רגע, נפתח נתיב האור...

אותו רגע של אמת, היה מפתח להבנה חדשה. פתאום אתה מבין שרק כך, דרך הטלטול הזה - מתגלה לפניך סוד, שאין לו שם ואין לו הגדרה. סוד של קירבה ל"עצמי" האמיתי שלך, להיותך נברא בצלם אלוקי, ולמי שברא אותך. להיותך מודרך ומושגח בכל מערבולות החיים.

באותו רגע, כל מערבולות החיים מתכנסות אל נקודה אחת שמגלה את ה"אני" האמיתי שלך. אתה יודע באותו רגע, שכל המערבולות האלו באו אליך, רק על מנת שתוכל לבטא ולהוציא לגילוי את הכוח הרוחני שלך, הכוח האלוקי שבורא עולם טמן בך. הוא הפקיד בתוכך זרע של אור, וכל מה שקורה לך זהו רק מצע הגידול של זרע האור.

הוא לא עזב אותך לרגע. הוא משקה אותך, ומגדל אותך באהבה אינסופית. פותח לך נתיב של אור בכל רגע נתון  על מנת שתביא לגילוי את אורך הפנימי – שהוא אורו.

רוצים לראות ציורים נוספים של אורית מרטין, הציירת? תוכלו לבקר ישירות באתר שלה 

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (79 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים