שיר מומלץ ביום

שיר מומלץ ביום: "קבעתי את מושבי" – אהרון רזאל

אחד השירים הטובים שיצאו בשנים האחרונות בסצנת המוזיקה היהודית, שלא לדבר על המסר. וגם: נקודה למחשבה לחודש אלול

| כ' אלול התשע"ד |
אא

זה תמיד מעניין אותי מה עבר לו בראש כשאהרון רזאל החליט לחבר את השיר הזה. מאיפה הוא קיבל את ההשראה לכתוב שיר כל כך יפה, שמעביר מסר מאוד מסוים, אבל בכל זאת מדבר לכל עם ישראל.

יש ויכוח עתיק יומין, על המקום של כל מי שרוצה ללמוד תורה, בתוך המציאות הישראלית שלנו היום. אז מה יותר חשוב? לעבוד? ללמוד? לשלב? ללמוד כל היום? אהרון רזאל נדרש לסוגיה הזו בדרכו שלו ובכפפות של משי.

אהרון רזאל

בשיר הוא מביא את כל קשת הצירופים שבחברה, ואומר שכולם הם "דברי אלוקים חיים", אבל שהוא קבע את מושבו בבית המדרש. והדרך שבה הוא מייקר את הדרך הזו, הדרך שבה הוא מתאר אותה, כשהוא שר למשל "כל יום אני נרגש, כל פעם מחדש, כשאל מקומי הקבוע ניגש, פה בבית המדרש".

הדבר הזה מרגש, ובדיוק מתאים מבחינתי לימים שאנחנו נמצאים בעיצומם, ימים שצריך להרבות בהם באחדות, בכף זכות ובפיוס – כלפי כל אחד בעם ישראל. כי באמת לכל אחד מאיתנו יש את השליחות שלו, ובכל זרם, יש את הנקודה הכי יפה שבו, וגם בכל יהודי בפרט, יש חלק יקר בפאזל של עם ישראל, שרק הוא יכול להשלים ולא תיתכן מציאות שלמה בלעדיו... האם אנחנו באמת מפנימים את זה, ובאמת מכבדים את האחר כמו שהוא ראוי, ולא משנה עד כמה הוא חושב אחרת מאיתנו? נקודה למחשבה.

"קבעתי את מושבי (בבית המדרש)" – מילים ולחן: אהרון רזאל


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (74 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים