אחרית הימים

עם מי נקום בתחיית המתים?

ידוע שנשמתנו עוברת גלגולים שונים בעולם. אם ככה, מי נהיה אחרי תחיית המתים? עם איזו מבנות הזוג נהיה בעולם הבא? והאם אי פעם נדע מי היינו בכל הגלגולים הקודמים? יצאנו לבדוק

אא

אחרי שמבינים את עיקרון גלגול הנשמות, עולות לא מעט שאלות פרקטיות מורכבות. אם הייתי אנשים שונים בגלגולים שונים, באיזה מהגלגולים אקום בתחיית המתים? ואם היו לי נשים שונות במהלך הגלגולים השונים, מי תקום לתחייה לצידי?

"כל פעם כשהנשמה מגיעה לכאן, היא מתקנת משהו מיוחד", מסביר הרב אלי עמר. "למשל, אם בגלגול קודם הייתי אדם עצבני, כאן עליי לתקן את מידת הכעס. כל אחד מקבל את תיקונו, וממילא כשאדם משלים את התיקון - הנשמה מושלמת. בהמשך לכך אותה נשמה תהיה מחולקת לכמה גופים".

איך נשמה אחת יכולה להתחלק לכמה גופים?

"לפעמים אנחנו מרגישים קשרי נשמה, כאילו אדם אחר הוא בעצם אני. למשל, אם מישהו יעשה לילד שלי רע - ארגיש כאילו עשו את זה גם לי, למרות שאנחנו נמצאים בגוף שונה. אותו משקל גם בגלגולים, רק בעוצמות שונות".

הנשמה לא מרגישה צער כשהיא מחולקת בכמה גופות וזהויות?

"לא. אנחנו בודקים דברים רוחניים לפי ממדים פיזיים, אבל בממד המטא-פיזי כל המערכת היא שונה. הנשמה לא סובלת כשהיא בגן עדן וניצוץ ממנה ממשיך את תיקונו. מה שיורד לכאן הוא החלק שלא תוקן". הרב יצחק גבאי הולך עוד יותר אחורה, על מנת לתת רקע מתאים לתשובה שתגיע בהמשך. "בחטא האדם הראשון נשמתו התפצלה ל-600,000 שורשי נשמות. היום יש לנו הרבה יותר מ-600,000 יהודים, כי הם התפצלו לחלקי נשמות. כשנשמה מסוימת יורדת לעולם, היא יורדת באופן לא מתוקן, כי חטא אדם הראשון היה פגם מולד בנשמת האדם. נוספו לזה עוד חטאים כלליים כמו חטא העגל ועוד. אותה נשמה עשתה מצוות, תיקנה דברים. בחלק מהדברים היא הצליחה לתקן את שורשה, ובחלק הדברים לא, ואולי אפילו גרמה נזק. "אחרי כמה עשרות שנים האדם הולך מהעולם. מה קורה? הנשמה מתפצלת - החלק שתוקן בגלגול הראשון עולה לעולם הנשמות, ומה שיורד לכאן בגלגול השני הוא רק אותו חלק שלא תוקן. הגלגול השלישי והאחרון שיורד - הרי אין יותר משלושה גלגולים - הוא חלק מאותה נשמה, שהגיע מאותו שורש "כשהנשמה נמצאת בעולם העליון, היא מורכבת משני חצאים פוטנציאליים - זכר ונקבה. כשבן נולד, יורד לעולם רק החצי הזכרי של הנשמה. החצי הנקבי מחכה עד שיגיע זמנו, ולעתים מגיע לעולם גם לפני. הילד והילדה גדלים, עד שהם נפגשים מתחת לחופה. זה מה שנקרא זיווג משורש נשמה, כלומר מה שקוראים היום נפש תאומה. באופן הבסיסי מדובר באותה נשמה".

אז עם איזה בן זוג נקום בתחיית המתים? הרי יש שלושה גלגולים.

"מדובר באותו בן זוג, כי בכל גלגול הם היו בני זוג. יתכן שהזיווג יתפספס על ידי בררנות יתר ללא סיבות אמיתיות או התנהגות לא נאותה, אבל זה כבר נושא אחר".

ומי מבין הגלגולים שלי יקום בתחיית המתים?

"יש מחלוקת ידועה בנושא. יש שאומרים שיקום גוף אחד שיכלול את כל חלקי הנשמה בגלגולים השונים, ויש שאומרים שכל הגופים יקומו לזמן מסוים, מכיוון שמגיע גם להם שכר על זה שהם היו כלי עזר לנשמה לתקן את עצמה, ורק לאחר מכן נגיע לעולם הנשמות, שבו יהיו רק נשמות ללא גוף".

מבחינה תודעתית, אחרי איחוד כל הנשמות נדע בדיוק מה היינו?

"ברור שנדע. גם היום הנשמה שלנו יודעת הכל, רק שאנחנו מוגבלים על ידי הגוף. על ידי מדיומים, היפנוזה ודומיהם בהחלט ניתן לגלות דברים, למרות שזה כמובן לא רצוי. אבל בעתיד נדע הכל, וגם נבין הרבה דברים שלא הבנו כאן בעולם החומר".

תגיות:גלגול נשמותחיים לאחר המוות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה