חדשות בעולם

נשיא הקהילה בטולוז: לעזוב את צרפת

בצעד חריג, בעקבות העלייה באירועים האנטישמיים בצרפת, קורא נשיא הקהילה היהודית בטולוז שבצרפת ליהודים לעזוב את צרפת ולעלות לישראל או למקום בטוח אחר

| ו' ניסן התשע"ד |
אא

נשיא הקהילה היהודית בטולוז, שבה אירע לפני כשנתיים הפיגוע המזעזע של רציחת ארבעה יהודים, קרא השבוע לבני הקהילה לעזוב את צרפת. קריאתו באה על רקע העלייה הגדולה באירועים האנטישמיים שבצרפת.

בראיון בערוץ טלוויזיה i24 אמר נשיא הקהילה ארי בן שמחון, כי הוא "לא מהסס להודות כאן בפומבי שאני קורא לצעירים היהודיים לעזוב את מולדתם ולעלות לישראל כעדיפות ראשונה, או למדינות אחרות, אם יש להם סיבה מיוחדת לכך.

"לצערנו, היהודים אינם יכולים לקיים אורח חיים יהודי כאן בפרהסיה", המשיך בן שמחון, "מבלי לחשוש לאלימות או להסתה נגדם כאן בטולוז, ואני קורא להם לחיות במקומות שבהם יוכלו לקיים חיים יהודיים תוך הרגשת שוויון עם יתר האזרחים ומבלי לחשוש מה יקרה מחר". 

לעומת זאת, נשיא הקונגרס היהודי האירופי ד"ר משה קנטור, פרסם בסוף השבוע דברי שבח הערכה לממשלת צרפת על מאבקה נגד אנטישמיות, וביקש מגורמי ממשלה למנוע את הרצח הבא על ידי חינוך נגד אלימות ונקיטת צעדים משפטיים נגד המסיתים לשנאה, גזענות ואלימות. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (77 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים