חדשות בעולם

מדוע חבש הנסיך צ'ארלס כיפה?

לרגל הכתרת הרב הראשי החדש של בריטניה, הרב אפרים מירווס, נערך טקס השבעה מרגש, אשר תוכנן בקפידה במשך חודשים ארוכים. לנסיך צ'ארלס הוכנה כיפה במיוחד עבור האירוע

| ד' כסלו התשע"ד |
אא

בחודשים האחרונים עמלו רבות בבריטניה בעבור טקס מרגש שנערך אמש בבית הכנסת סנט ג´ונס ווד בלונדון. הסיבה: הכתרתו של הרב הראשי החדש של בריטניה, הרב אפרים מירווס.

מירווס, 57, עתיד להחליף את קודמו בתפקיד, הרב יונתן זקס, לאחר שזה מילא את תפקידו נאמנה במשך כ-22 שנה, במהלכן הפך לאחד הרבנים והאינטלקטואלים היהודיים המוכרים ומוערכים ביותר בעולם.

בטקס הורשו להשתתף רק כ-1,400 בני אדם, בהם בכירים רבים בממשלת בריטניה. גם יורש העצר, הנסיך צ´ארלס השתתף בהכתרה, כשאי אפשר היה לפספס את הכיפה שנחה על ראשו, ואשר הוכנה במיוחד עבור האירוע. בעיתון היהודי הבריטי, ´הג´ואיש כרוניקל´, אף טרחו לציין כי זו הפעם הראשונה, שבן למשפחת אצולה משתתף באירוע שכזה. ראש ממשלת בריטניה, אשר נבצר ממנו להשתתף בטקס, טרח לברך את הרב וכתב בעמוד הטוויטר שלו: "ברכה חמה לרב הראשי הנכנס, הרב מירוויס, ותודות מיוחדות לרב זקס, על תרומתו יוצאת הדופן לכלל מדינתנו".

לאחר ההכתרה נשא הרב מירווס את נאומו הראשון כרב הראשי של בריטניה, בו ציין כי בכוונתו לבסס את כהונתו על שלושה מרכיבים עיקריים: קידום החינוך היהודי, בניה פיתוח של קהילות יהודיות וכן נקיטת אחריות חברתית, דרך יישומם של פרויקטים חברתיים שונים, כדוגמת פרויקט ´תיקון עולם´. כאשר סיים הרב את דבריו, נעמד הקהל, ובתוכו גם פוליטיקאים ואנשי ציבור רבים שנראו נלהבים ונרגשים, ומחאו לו כפיים.הרב מירווס כיהן לאחרונה כרבה של בית הכנסת פינצ´לי, הממוקם בצפון לונדון. הרב עצמו הוא יליד העיר קייפטאון, וחלק משושלת רבנים ידועה מדרום אפריקה. בעבר שימש במשך קרוב לעשור כרבה של אירלנד. עברו התורני האישי כולל עליה לארץ בשנת 1973, אז למד בישיבות ´כרם יבנה´ ו´הר עציון´ והוסמך לרבנות. בהמשך נישא לואלרי, ולבני הזוג ארבעה ילדים.

דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (72 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים