חדשות בעולם

גויה תקפה חב"דניק ברכבת בניו יורק: "אם זו הייתה משפחה יהודית, כולם היו קמים"

בסרטון שזכה כבר לאלפי צפיות ועד מהרה הפך לויראלי, נראית גויה שחורה כשהיא תוקפת חסיד חב"ד ברכבת התחתית - ככל הנראה משום שאיש לא פינה מקום לה ולשלושת ילדיה ברכבת העמוסה. "אם זו הייתה משפחה יהודית כולם היו קמים ומפנים מקום", אמרה

הגויה והחב"דניק (צילום מסך)הגויה והחב"דניק (צילום מסך)
אא

ניו יורק: בסרטון שזכה כבר לאלפי צפיות ועד מהרה הפך לויראלי, נראית גויה שחורה כשהיא תוקפת חסיד חב"ד ברכבת התחתית - ככל הנראה משום שאיש לא פינה מקום לה ולשלושת ילדיה ברכבת העמוסה. 

לא ברור איך הכל התחיל, ומה פתאום פנתה הגויה דווקא לחב"דניק - שגם הוא עמד ברכבת, אך מבלי לחשוב פעמיים הגויה אמרה בקול מספיק גבוה בשביל שכל נוסעי הרכבת ישמעו: "אם זו הייתה משפחה יהודית - כולם היו קמים ונותנים לה לשבת".

בתגובה לכך השיב לה החב"דניק כי האמירה שלה גזענית, אך הגויה צעקה עליו בקולי קולות ואמרה שהיהדות היא בכלל לא גזע, וכיצד ייתכן אם כך שהיא גזענית?! "אמרת שאני גזענית, ואני אמרתי שאם זו הייתה משפחה יהודית, מישהו היה קם ומפנה לה מקום. זו לא גזענות, זו עובדה ואתה צריך ללמוד את ההבדל בין עובדות לבין גזענות. יהדות זה לא גזע, זו דת. אתם היהודים חושבים שאתם כל כך חכמים, אבל נחש מה? אני אלמד אותך שיעור על הרכבת הזו".

החב"דניק נראה בסרטון (שלא הובא לכאן מפאת כבודכם, שכן הוא מכיל בתוכו שפה שאינה הולמת) כשהוא מדבר בשקט, ובצורה מכבדת ביותר מנסה להסביר את עמדתו וכוונתו, אך האישה לא אפשרה זאת והמשיכה לצעוק בקולי קולות. 

בשלב מסוים, ככל הנראה אמר משהו כמו 'כולנו בני אדם', אך הגויה התרעמה: "לא, אנחנו שונים. אתה יודע למה? כי העם שלך מתייחס לעם שלי בצורה שונה, בקהילה שלנו. לא היית קורה לי גזענית אם הייתי אומרת שמשפחה מקסיקנית הייתה עולה לכאן, אז היו מפנים לה מקום, נכון?".

"את מלאת שנאה", אמר לה החב"דניק והיא השיבה: "לא, אני לא מלאת שנאה. האם אמרתי שיהודים מלוכלכים או מסריחים? זה לא גזענות אלא אמרה נכונה, עובדה".

תגיות:גזענותויכוחניו יורק

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה