חדשות בארץ

"אחר, אתה חבר": מי עומד מאחורי הסטיקרים החדשים שכובשים את הארץ?

כיצורים חברתיים, כולנו נוטים כל הזמן לסווג זה את זה בקטגוריות שונות, החל מדעות פוליטיות דרך תרבות עדתית וכלה בנראות פיזית. אלא שיש מי שיוצא כנגד זה, ובעשייה יוצאת דופן של הפצת סטיקרים בעלי משמעות "אחרת", תרתי משמע

| ל' ניסן התשע"ח |
הסטיקר שעושה שמות בארץ (צילום: מתוך דף הפייסבוק של הפרויקט 'אחר, אתה חבר')
אא

כיצורים חברתיים, כולנו נוטים כל הזמן לסווג זה את זה בקטגוריות שונות, החל מדעות פוליטיות דרך תרבות עדתית וכלה בנראות פיזית. אלא שיש מי שיוצא כנגד זה, ובעשייה יוצאת דופן של הפצת סטיקרים בעלי משמעות אחרת תרתי משמע. "האחר, הוא חבר", אומרים הסטיקרים הנהדרים שמי שעומד מאחוריהם הוא אדם רקטוב יוספה מאילת, ששואף להביא מבט קצת אחר על האחר. 

למעלה מ-50 אלף סטיקרים כאלה כבר הופצו ברחבי הארץ, והיד עוד נטויה. "היה לי קשה לראות את חוסר היכולת לקבל את השונה, ופשוט התחלתי לכתוב על זה", משחזר יוספה בן ה-42, בראיון לאתר 'מאקו'. 

מטרתו בהפצת הסטיקרים הייתה לעורר ולהגביר את המודעות לכך שגם השונה, יכול וצריך להיות חבר. אך לדידו, לא די בהפצה נטולת מעשים של ממש, ולפיכך, יוספה גם מרצה את משנתו בבתי הספר בפרויקט שכולם הם קהל היעד שלו. "זה נושא גלובלי ורלוונטי במיוחד במדינה שלנו. החברה הישראלית הגיעה לרמת קיטוב מסוכנת, וכמי שגדל בעוטף עזה - אני רואה איך הצורך ההישרדותי שלנו גורם לנו להגיד בקלות רבה 'אנחנו' ו'הם', וזה מכניס אותנו לראייה אתנוצנטרית ואגוצנטרית", הוא אומר ומוסיף כי בכל ברת 'שבת שלום' שלו - "אני מסיים בברכת שבת של שלום בינינו, כי משם הכל יתחיל. הערך של חברות הוא ערך עליון בעיניי, ואם כל אחד מאיתנו ידאג לעץ אחד - בסופו של דבר, לכולנו יהיה יותר צל. כל אחד חלש במשהו אחד וחזק במשהו אחר, ואני מבקש מכם דבר אחד - קחו איתכם לפחות בן אדם אחד במה שאתם חזקים, וקדמו אותו הלאה, ואז כבר יהיה יותר טוב. תהיו טובים", הוא מסכם. 

 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

לומדים לצייר 4 קומיקס - דבורה בנדיקט

55לרכישה

מוצרים נוספים

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

ספר תורה לילדים

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

המכתב - הרב יצחק פנגר

אנשים מספרים על עצמם 9 - חיים ולדר

לכל המוצרים