חדשות מדע

מדהים: כך הצליחו מדענים לגרום לחולדות משותקות ללכת

החולדות לא הצליחו להזיז את רגליהן בשל פציעה, אך טיפול מיוחד שכלל גירוי אלטקטרו-כימי לעמוד השדרה אפשר זאת. כעת פועלים המדענים לאפשר את הטיפול גם בבני אדם. מה משמעות ההצלחה, וכיצד היא נוגעת אלינו?

| ד' ניסן התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

חולדות פצועות שלא הצליחו להניע רגליהן, החלו ללכת, זאת בעקבות טיפול ייחודי ובו גירוי אלטקטרו - כימי לעמוד השדרה. בעקבות ההצלחה מבקשים המדענים לבצע את הטיפול גם בבני אדם.

קבוצת מדענים משוויץ אפשרו לחולדות שמשותקות ברגליהן בעקבות פציעה ללכת מחדש, זאת כתוצאה מטיפול מיוחד של גירוי אלקטרוכימי על חוט השדרה. בתום הטיפול התהלכו החולדות במעבדה ללא צורך באותו גירוי.  

חשיבות התוצאות, לדברי המדענים, היא הוכחה לכך שיש ביכולתו של המוח ךהישב לעצמו שליטה על שרירים משותקים. המשמעות היא, כפי שציינו המדענים, שהמוח מסוגל להחזיר לעצמו שליטה טבעית על שרירים משותקים. בעקבות ההצלחה מבקשים המדענים לבצע את ניסיונות הטיפול גם בבני אדם

"המוח שולח אותות שונים לחוט השדרה, והם מפעילים את השרירים המאפשרים לנו ללכת, אבל אחרי פגיעה בעמוד השדרה יש הפרעה בקבלת האותות. מה שמדהים הוא שאם מעניקים למוח 'מספיק אנרגיה' הוא מצליח ליצור מחדש את רשת מעבר האותות בהצלחה", הסביר אחד המדענים.

האנרגיה המחודשת מושקעת על ידי גירוי חוט השדרה בכלים אלקטרו-כימיים: "התוצאות מספקות מידע חיוני על הדרך לשינוי קליני של פציעות בעמוד השדרה של בני אדם", הסבירו.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים