סיפורי אמונה

מפתיע: כיצד התגלגלו התפילין של הסטייפלר לידי אדם שלא ביקש אותן כלל?

ברגע ששמע הגר"ח קנייבסקי אודות המקרה המצער, חיש קם אל הארון בביתו, משם הוציא את התפילין הקדושות שנותרו בירושה מאביו, מרן הסטייפלר זצוק"ל, ואמר: "הנה תפילין, תן שיהיו לו"

  • ב' ניסן התשע"ח
הרב יעקב ישראל קנייבסקי זצ"להרב יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל
אא

הגר"י זילברשטיין סיפר בשיעורו השבועי מעשה מופלא שארע עם התפילין של מרן הסטייפלר זצוק"ל, כאשר ניתנו הן במתנה לאדם אשר לא ציפה כלל לקבלן.

"במשך שנה שלמה התפילין הקדושות האלו היו בביתי, ובכל יום בעת ששבתי מהכולל מיהרתי לבדוק אם לא נאבדו ולא נגנבו. הלא הן התפילין הקדושות של מרן הסטייפלר זי"ע", כך סיפר הרב זילברשטיין, גאב"ד רמת אלחנן בשיעורו.

וכיצד הגיעו התפילין לידיו של הרב זילברשטיין? באותה העת הנכד איבד את התפילין כאשר כל הנוסעים באוטובוס, אליו עלה הנכד, נאלצו לעבור לאוטובוס אחר, וכך בהיסח הדעת נעלמו התפילין.

כמדי שבוע הגיע הרב זילברשטיין לשיעורו המשותף עם גיסו, הגר"ח קנייבסקי, ושיתף אותו בעוגמת הנפש שחוו בשבוע האחרון עם אובדן התפילין של הנכד.

ברגע ששמע הגר"ח קנייבסקי אודות המקרה המצער, חיש קם אל הארון בביתו, משם הוציא את התפילין הקדושות שנותרו בירושה מאביו, מרן הסטייפלר זצוק"ל, ואמר: "הנה תפילין, תן שיהיו לו".

הגר"י זילברשטיין נחרד למראה התמנה הלא צפויה: "לא לכך התכוונתי. אמרתי לרבי חיים שחלילה לנו לקחת את התפילין הקדושות האלו, ושאנו חוששים מאוד לערוב לשלומן. אבל הגר"ח לא קיבל את דברי, אלא ציטט את דברי הרמב"ם האומר שמצווה צריך לעשות מן המובחר, ואחר שנפלה בידו הזכות לקיים מצווה, חפץ הוא לעשות אותה עם התפילין המהודרות ביותר".

ממשיך הגר"י לספר: "לקחנו את התפילין הקדשות הללו, כשבמשך תקופה הנכד הניח אותן עד שרכש לעצמו תפילין חדשות, אבל הפחד והאחריות שרבצו עלי הטרידו אותי עד מאוד", העיד הרב, "בכל יום הייתי הולך לבדוק האם התפילין עדיין נמצאות".

תגיות:הסטייפלרתפילין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה