חדשות בריאות

לא תאמינו מה גילו מדענים מאמריקה על ה...פופקורן

בעוד רוב האנשים חושבים כי הפופקורן מזיק לנו, התוצאות של מחקר חדש שנעשה באוניברסיטת סקרנטון בפנסילבניה - הולכות להפתיע אתכם

| ט' שבט התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

יותר ויותר אנחנו מגלים עוד מחקרים שחושפים אמיתויות שונות על המזון שאנחנו צורכים. בעוד רוב האנשים חושבים כי הפופקורן מזיק לנו, התוצאות של מחקר חדש שנעשה באוניברסיטת סקרנטון בפנסילבניה - הולכות להפתיע אתכם. 

 מתברר כי כעת יש סיבה טובה להמשיך ולצרוך את החטיף האהוב - גם על בסיס יומי (אלא אם כן אתם מודאגים מבחינת הקלוריות). "צריכה של מנת פופקורן ליום, מספקת את הצריכה המומלצת לדגנים מלאים", מסבירים החוקרים. 

במחקר גילו החוקרים נוגד חמצון בשם פוליפנול שנמצא בפופקורן ברמות גבוהות - נלחם בסוגי סרטן שונים, מוריד את רמת הכולסטרול הרע בגוף, ומעולה נגד זיהומים. "מדובר בנוגד חמצון שנמצא באותן רמות גם בירקות ופירות שחיוניים ביותר לבריאות שלנו, אולם בפופקורן הוא אפילו עדיף היות וכאשר הוא מעורבב עם מים הוא פחות יעיל".

כידוע, פירות וירקות רבים מכילים מים, ולכן הפוליפנול שבפופקורן, לדברי החוקרים, מועיל יותר מזה של הפירות והירקות - אך גם כאן מסייגים החוקרים ואומרים כי "להשגת התוצאות הרצויות, יש לדלג על המלח, החמאה ושאר התוספות המזיקות של הפופקורן, ולהעדיף אותו כמות שהוא עם כמה שפחות שמן. אין ספק שזה יעשה טוב לא רק לספיגת הפוליפנול אלא גם לשמירה על ערכים תזונתיים מדויקים", לדבריהם. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (74 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים