חדשות יהדות

עדות מצמררת: רגעיו האחרונים של מרן זצוק"ל

לפנות בוקר הגיע נכדו של מרן ראש הישיבה זצוק"ל ללמוד עמו שניים מקרא ואחד תרגום, כשלפתע נחרד לגלות את המדדים מראים קו ישר. עדות על הדקות האחרונות בחייו של מרן זצוק"ל

  • כ"ד כסלו התשע"ח
 הרב שטיינמן זצ’’ל (צילום: פלאש 90) הרב שטיינמן זצ’’ל (צילום: פלאש 90)
אא

מרן ראש הישיבה, הגריא"ל שטיינמן זצוק"ל היה מאושפז כ-3 שבועות במחלקת טיפול נמרץ, כאשר בני משפחתו ומקורביו שהו לצדו במשמרות תפילה.

נכדו, רבי גדליה הוניגסברג, הגיע לפנות בוקר על מנת ללמוד עם ראש הישיבה זצוק"ל, לאחר שנים של לימוד משותף של שניים מקרא ואחד תרגום.

לאחר ההלוויה סיפר הנכד, רבי הוניגסברג, כי בשעה 5:50 שמע לפתע שיעול המגיע מכיוונו של ראש הישיבה. רבי הוניגסברג העיף מבט על המדדים אשר הראו קו ישר. הנכד נחרד וקרא בקול צווחה לרופא. לאחר פעולות החייאה ממושכות חזר הדופק.

החל מאותו הרגע, הרופאים נלחמו על חייו של מרן זצוק"ל, ותפילות רבות נשפכו בעדו, אולם בשעה 7:53 נפל דבר, ומרן ראש הישיבה השיב את נשמתו לבורא לקול פסוקי הוידוי.

לאחר מסע ההלוויה סיפר הרב הוניגסברג על הזכות שהייתה לו להיות במעמד של יציאת הנשמה, כאשר תוך כדי לימוד תורה נשמתו של מרן עלתה השמימה.

מאותו רגע נלחמו הרופאים על חייו, ועם ישראל כולו העתיר בתפילה. נגזרה הגזירה, ובשעה 7:53 ניצחו אראלים את המצוקים - מרן ראש הישיבה השיב את נשמתו ליוצרה למגינת לב ולקול פסוקי הוידוי.

הרב הוניגסברג סיפר היום לאחר מסע הלוויה למספר אברכים, על הזכות שנקרתה לו להיות במעמד יציאת הנשמה, כשמרן עלה בסערה השמימה תוך כדי לימוד התורה.

תגיות:פטירההרב שטיינמן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה