סיפורי צדיקים

תשובתו המפתיעה של ה’בבא סאלי’ לכוחות הביטחון: "אל תפעלו בין 2:00-4:00"

מה השיב ה'בבא סאלי' לכוחות הביטחון שביקשו ברכה, ומה ראוי לעשות בין 'קבלת שבת' ל'מעריב'?

| כ"ט אייר התשע"ח |
בעיגול: הבבא סאלי (צילום ארכיון: פלאש 90)
אא

הרב גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', בסיפור מיוחד על ה'בבא סאלי': "מעשה היה עם הצדיק מנתיבות, רבי ישראל אבוחצירא זצ"ל", פתח הרב אדלשטיין את דבריו. "הגיעו אליו מהצבא וביקשו ממנו ברכה לפני פעולה מסוימת שעמדו לבצע. שאל אותם ה'בבא סאלי' באילו שעות הם חושבים לעשות את הפעולה. אמרו לו שבשעות הצהריים, בין 2:00 ל-4:00. השיב הם ה'בבא סאלי': 'לא טוב לבצע פעילויות מסוכנות בשעות אלו, שהן שעות המנוחה בישיבות, וחסרה אז זכות התורה. עדיף שתעשו מאוחר יותר. בשעות הסדרים, אחרי הצהריים, שאז יש זכות התורה, וזכות התורה תעמוד ותגן. כשאין זכות התורה זה מסוכן", סיים הרב אדלשטיין לצטט את דבריו של ה'בבא סאלי'.

עוד הוסיף הרב ואמר כי "לכן ידוע שבתקופות בין הזמנים היו הרבה אסונות ה' ישמור. אסונות ממש, מפורסמים ולא מפורסמים, קטנים וגדולים. בבין הזמנים יש קשיים מפני שחסרה זכות התורה".

הרב התייחס לימי שישי, לילות שבת וימי השבת, ואמר: "זה דבר מיוחד שלומדים תורה בימי שישי ובליל שבת קודש. זה דבר גדול מאוד לעסוק בתורה בזמנים שיש בהם ביטול תורה. בכל יום בשעות הצהריים, בימי שישי ושבת, אפילו בין 'קבלת שבת' למעריב", המשיך הרב ופירט. "יש מקומות שלומדים, אבל יש מקומות שיש בהם בטלה, ולא מנצלים את הזמן כראוי בעסק התורה. לכן זכות גדולה היא ללמוד בשעות בהם חסרה יותר זכות התורה".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים