סיפורי צדיקים

תשובתו המפתיעה של ה'בבא סאלי' לכוחות הביטחון: "אל תפעלו בין 2:00-4:00"

מה השיב ה'בבא סאלי' לכוחות הביטחון שביקשו ברכה, ומה ראוי לעשות בין 'קבלת שבת' ל'מעריב'?

| י"ט כסלו התשע"ח |
בעיגול: הבבא סאלי (צילום ארכיון: פלאש 90)
אא

הרב גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', בסיפור מיוחד על ה'בבא סאלי': "מעשה היה עם הצדיק מנתיבות, רבי ישראל אבוחצירא זצ"ל", פתח הרב אדלשטיין את דבריו. "הגיעו אליו מהצבא וביקשו ממנו ברכה לפני פעולה מסוימת שעמדו לבצע. שאל אותם ה'בבא סאלי' באילו שעות הם חושבים לעשות את הפעולה. אמרו לו שבשעות הצהריים, בין 2:00 ל-4:00. השיב הם ה'בבא סאלי': 'לא טוב לבצע פעילויות מסוכנות בשעות אלו, שהן שעות המנוחה בישיבות, וחסרה אז זכות התורה. עדיף שתעשו מאוחר יותר. בשעות הסדרים, אחרי הצהריים, שאז יש זכות התורה, וזכות התורה תעמוד ותגן. כשאין זכות התורה זה מסוכן", סיים הרב אדלשטיין לצטט את דבריו של ה'בבא סאלי'.

עוד הוסיף הרב ואמר כי "לכן ידוע שבתקופות בין הזמנים היו הרבה אסונות ה' ישמור. אסונות ממש, מפורסמים ולא מפורסמים, קטנים וגדולים. בבין הזמנים יש קשיים מפני שחסרה זכות התורה".

הרב התייחס לימי שישי, לילות שבת וימי השבת, ואמר: "זה דבר מיוחד שלומדים תורה בימי שישי ובליל שבת קודש. זה דבר גדול מאוד לעסוק בתורה בזמנים שיש בהם ביטול תורה. בכל יום בשעות הצהריים, בימי שישי ושבת, אפילו בין 'קבלת שבת' למעריב", המשיך הרב ופירט. "יש מקומות שלומדים, אבל יש מקומות שיש בהם בטלה, ולא מנצלים את הזמן כראוי בעסק התורה. לכן זכות גדולה היא ללמוד בשעות בהם חסרה יותר זכות התורה".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים