ונשמרתם

מחלת השנית חוזרת, והרופאים חסרי אונים: "הורים, היו ערניים"

קהילת הרופאים העולמית חסרת אונים: אחרי עשורים רבים שמחלת השנית (Scarlet Fever) נעלמה מן האופק, היא שבה להכות בשנית, בפרט באנגליה אך לא רק. כעת קוראים הרופאים להורים, לשים לב לעדכון החשוב ולהיות ערניים לכל חשד שבו המחלה עשויה להתפרץ

| ט"ז כסלו התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

קהילת הרופאים העולמית חסרת אונים: אחרי עשורים רבים שמחלת השנית (Scarlet Fever) נעלמה מן האופק, היא שבה להכות בשנית, בפרט באנגליה אך לא רק. 

הקאמבק המפתיע חל בשנת 2014, ומגמת העלייה התרחשה שנתיים מאוחר יותר: בשנת 2016 דווח על למעלה מ-20 אלף מקרים של התפרצות המחלה במוקדים שונים בעולם - מרביתם בקרב ילדי בית ספר וגן. 

השנית היא זיהום שנרם על ידי חיידקי סטרפטוקוקוס A וחלק מהסימפטומים שלה הם כאבי גרון, חום, כאבי ראש עזים, בלוטות לימפה נפוחות, פריחה ולשון נפוחה ומחוספסת. בעוד התסמינים נשמעים 'לא מאיימים' וזהים בחלקם למחלת השפעת, מדובר במחלה מסוכנת שגבתה עד כה את חייהם של כ-35 אלף בני אדם רק באנגליה לבדה, ויש להיות ערים אליה ולפעול בהתאם. 

"אנחנו פונים להורים ברחבי העולם ומבקשים להיות ערניים לגבי הסימפטומים של המחלה", קוראים הרופאים במאמר מיוחד שפורסם בכתב העת הרפואי The Lancet. "קראו על תסמיניה של השנית, ובכל חשד להתפרצות המחלה - פנו מיד לרופא המטפל שלכם".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים