חדשות בארץ

מקומם: מסגד לא חוקי נבנה בהר הזיתים, סמוך לקברו של מנחם בגין

בימים אלו מתבצעות עבודות הרחבה בלתי חוקיות של מסגד ליד קברו של מנחם בגין, חללי מאורעות תרפ"ט ועולי הגרדום. עיריית ירושלים: "נאכוף את הבנייה בכל הכלים העומדים לרשותנו"

  • ט"ז כסלו התשע"ח
גדר הביטחון בהר הזיתים (צילום: יח’’צ)גדר הביטחון בהר הזיתים (צילום: יח’’צ)
אא

בימים אלו מתבצעות עבודות הרחבה בלתי חוקיות של מסגד ליד קברו של מנחם בגין ז"ל, רה"מ השישי של מדינת ישראל. המסגר ממוקם בשטח מקורי כ-100 מ"ר, בסמוך להר הזיתים. בשנת 2011 הוסיפו למקום המסגד בנייה לא חוקית של כ-200 מ"ר שטח.

לאחרונה פתחו בעבודות בלתי חוקיות נוספות המרחיבות את השטח במתחם הגדול, הממוקם בין דרך יריחו לבין גוש קברי הקדושים. מדובר במתחם בו קבורים רה"מ לשעבר מנחם בגין ורעייתו, אליעזר בן יהודה, נופלי מאורעות תרפ"ט, ועולי הגרדום מאיר פיינשטיין ומשה ברזני ז"ל.

״ישנו רושם שיש טיפול נגד עברייני הבנייה הערבים במזרח ירושלים", אומר אריה קינג, חבר מועצת עיריית ירושלים, על עבודות ההרחבה הלא חוקיות, "אבל למעשה אפילו כשמדובר בעבירת בנייה משמעותית של מאות מטרים צמוד לקבר של מנחם בגין, העירייה נמנעת מלאכוף את החוק".

עוד הוסיף: "בארבע השנים האחרונות העירייה הרסה כעשרה בתי כנסת, שנבנו שלא כחוק. יש כאן איפה ואיפה, שמפלה ערבים לטובה. לערבים כמעט ולא הורסים בנייה בלתי חוקית וגם כאן, למרות שהבנייה סמוכה לקברו של ראש ממשלת ישראל, אין אכיפה״.

על פי דיווח העיתון 'ישראל היום', העירייה נענתה לדרישותיו של קינג, ומסרה: ״מחר ייצא למקום מפקח בנייה לבדיקה אלו עבודות מבוצעות במקום. אם אכן מבוצעות עבודות בנייה או הרחבה, נאכוף את הבנייה בכל הכלים העומדים לרשותנו, לרבות בצווי הפסקת עבודה והגשת כתב אישום״.

תגיות:מסגדהר הזיתים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה