גרפולוגיה

הטור הגרפולוגי של תמר פינקלשטיין: החתימה של יצחק רבין מציגה הגנה, יסודיות ונחישות

צורות חסכוניות בכתב לצד העשרות, אותיות מקוריות וסימנים נוספים, מצביעים על אדם בעל רמה אינטלקטואלית גבוהה. הגרפולוגית תמר פינקלשטיין מנתחת

| י"ג חשון התשע"ח |
יצחק רבין ז"ל (צילום: פלאש 90)
אא

לפני מספר שבועות, התחלנו לדון במסגרת המדור בנושא המשמעות הגרפולוגית של החתימה.   הפעם נביא בפניכם התייחסות לחתימתו של מי שחתם על הסכם השלום עם יאסר ערפאת, צעד אשר עורר בזמנו פולמוס עז, עד כדי רציחתו לפני 22 שנה בדיוק – רה"מ דאז, יצחק רבין.

החתימה של האדם, כפי שהסברנו בעבר במסגרת המדור, מהווה מעין כרטיס ביקור של החותם המאפשר לנו הצצה אל נבכי נפשו.

כתב היד של רבין, אשר, אגב, נקרא על שמו של סביו, ר' יצחק הכהן (חסיד חב"ד), הינו כתב שנכתב בקצב איטי ומבוקר, ומסמל אדם שקול וחושב, זהיר בתהליך קבלת ההחלטות שלו. כזה שכל צעד נבחן אצלו בקפידה, והוא רחוק מהבעה ספונטנית.

מאפיינים נוספים הבאים לידי ביטוי בכתב הם כוח רצון, נחישות, התמדה וחשיבה בהירה והגיונית. צורות חסכוניות בכתב לצד העשרות, אותיות מקוריות וסימנים נוספים, מצביעים על אדם בעל רמה אינטלקטואלית גבוהה.

רבין חותם את שמו הפרטי בקיצור ואת שם משפחתו באריכות . שם המשפחה מסמל את המעמד בחיים הציבוריים, להם הוא מעניק חשיבות. אם נתבונן, נשים לב שהאות ב' בשם רבין מסוככת על האותיות הבאות. תופעה גרפולוגית כזו מלמדת על צורך לסוכך ולהגן על הזולת. גם באות ר' ניתן להבחין בקמר מפותח המאפיין טיפוסים סגורים, מופנמים וחשדנים.

האות ן' סופית המתארכת כלפי מטה, בדומה לאזור התחתי המפותח שמופיע בכתב ידו, מצביעה על יסודיות, ירידה לפרטים, על עמקנות ועל חוש מעשי.

תמר פינקלשטיין היא גרפולוגית מוסמכת האגודה לגרפולוגיה מדעית, מרצה ויועצת בתחום האישי / זוגי והתעסוקתי על פי כתב וציורים  tamarf.grapho@gmail.com


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (89 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים