חדשות יהדות

הצעירה שנחלצה מהתבוללות: "גיליתי שהוא מוסלמי רק אחרי שכבר היינו בקשר"

אופל ענבר גילתה ממש במקרה שאמיר פחר, איתו יצאה, הוא מוסלמי. כעת היא מצהירה: 'אני גאה ביהדות שלי, וחשוב לי להתחתן עם יהודי'

| ט' חשון התשע"ח |
בעיגול: אופל ענבר (צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

אמיר פחר, שהשתתף בעבר בתוכנית הריאליטי, 'הישרדות', לא נראה במבט ראשון כמוסלמי. הוא גם מדבר עברית צחה, ושמו הוא ישראלי לחלוטין. לא פלא, אם כך, שבת זוגו לשעבר אופל ענבר לא חשדה בכלום שהתחילה לצאת איתו. הוא מצידו מעולם לא טרח לעדכן אותה שהוא נולד ביפו בשם 'מוחמד'. בני משפחתו לא יכלו להוות סימן מסגיר, שכן הוא ניתק איתם את הקשר מזמן.

רק כשצפתה במקרה בפרק של הישרדות וגילתה את פחר מתוודה שהוא מוסלמי, ענבר הבינה שהולכה שולל. בתחילה חשבה להמשיך בקשר בכל זאת, אבל מסע שכנועים של הוריה, ומצפונה שלה, נצחו לבסוף.

כל הפרשה הזו לא הייתה נודעת לאף אחד חוץ מהמקורבים לבני הזוג אם פחר לא היה בוחר להעלות לדף הפייסבוק שלו הודעה על מה שקרה, ביחד עם צילום מסך של הודעה ששלח אביה של ענבר. "לא אוותר על הבת שלי", כתב האב לבתו. "את שייכת לעם קטן ומיוחד, עם ששמר על עצמו אלפי שנים. אין קשר לדתיות, אלא למהות. תיפרדי מהבחור הזה לפני שיהיה מאוחר מדי".

פחר מחק את הפוסט אחרי עשר דקות, אבל זה היה מאוחר מידי. הסיפור האישי של ענבר כבר התפרסם. אבל כשפנו לראיין אותה מ'ישראל היום', היא דיברה בלא היסוס על החלטתה. מלכתחילה, היא מבהירה, לא הייתה נכנסת לקשר כזה לו ידעה שהוא מוסלמי: "אם הייתי יודעת באותו ערב שהוא ערבי מיפו, הייתי מציעה לו שנהיה ידידים. לא הייתי בכלל שוקלת זוגיות". כשהכתבת שואלת למה, ענבר עונה: "אני גאה ביהדות שלי, חשוב לי להתחתן עם יהודי ואני רוצה ילדים יהודים. יש לי חברים מכל הסוגים, בלי הבדל דת... זה לא אומר שאני צריכה להתחתן עם מישהו שלא שייך לדת שלי. אבל בזוגיות אני תמיד בוחנת קדימה. כיהודייה שמתחתנת עם מוסלמי, יהיה לי עתיד בעייתי".

כשגילה אביה של אופל ענבר, דרור, כי ביתו יוצאת על בחור מוסלמי, חרב עליו עולמו. "חשבתי שאני מת", הוא אומר בריאיון, "התקשרתי לאופל, אבל היא לא ענתה... כעסתי שלא דיברתי איתה מספיק על יהדות ועל החשיבות שלה. היה ברור לי שבמציאות שיש פה היא תסבול אם תמשיך לצאת עם מוסלמי. קיוויתי שכאשר אתפוס אותה, היא תודיע לו שהיא מסיימת את הקשר".

מוחמד-אמיר ניסה עוד לטעון שאימו יהודיה, אבל כשהתחמק מלהציג מסמכים המעידים על כך, לדרור היה ברור שאי אפשר להאמין לו. לצערו, לקח עוד קצת זמן עד שגם בתו השתכנעה בכך. אומרת ענבר: "הרגשתי שכולם נגדי. ראיתי באמיר אתגר. התאהבתי קצת בסיפור הטרגי שלנו וקיוויתי שבמידת הצורך הוא יתגייר. רק אחרי שבועיים הסכמתי להיפגש עם הוריי. ראיתי שכואב להם, אבל הייתי עקשנית. נאטמתי. כאילו רציתי להוכיח לכולם שהם טועים, ולא אני". בסופו של דבר, עם זאת, ההתעקשות של הוריה להילחם עליה וההודעות המרגשות ששלחו לה עשו את שלהם.
"פעם חשבתי שאהבה יכולה לנצח דתות", מסכמת אופל ענבר, "אבל היא לא". 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.9 (119 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים