חדשות בעולם

קליפורניה בוערת: 10 הרוגים בשריפות ענק; מצב חירום הוכרז במדינה

שריפות ענק משתוללות בשעות האחרונות בצפון קליפורניה, ועד כה גבו את חייהם של עשרה בני אדם בעוד עשרות אלפים פונו מבתיהם. גורמים בטחוניים וכוחות החילוץ: "מדובר בשריפה הקשה ביותר בתולדות המדינה". מצב חירום הוכרז ועוצר הוטל על עיר שלמה

| כ' תשרי התשע"ח |
(אילוסטרציה: shutterstock)
אא

קליפורניה בוערת: שריפות ענק שמשתוללות החל משעות הלילה בצפון המדינה, גבו את חייהם של עשרה בני אדם, בעוד עשרות אלפים פונו מבתיהם וכמאה מתוכם נפגעו בדרגות שונות, משאיפת עשן. הרקע לשריפות עדיין נבדק, אך כוחות כיבוי גדולים שנמצאים במקום מדווחים כי מדובר באירוע השריפה הגדול בתולדות המדינה, שכולל גם לא מעט דיווחים על נעדרים. 

כ-1,500 בתים ומבני עסקים התכלו להם בשריפה שהולכת ומתפשטת בשטח של כ-320 קילומטרים מסן פרנסיסקו ועד לרדינג. מושל המדינה ג'רי בראון הכריז על מצב חירום, ועוצר אף הוטל על העיר סנטה רוזה מחשש לשודדים. "זו אחת השריפות הקשות ביותר שידעה המדינה מעודה, ואנו צופים כי מספר ההרוגים יילך ויעלה", אמרו נציגים מכוחות הכיבוי. 

ההערכה כעת היא שהיקף הנזק ייאמד בעשרות אלפי דולרים, בפרט אם לא תושג שליטה על האש בקרוב.

לדברי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, הממשל יסייע לצפון קליפורניה ככל שיידרש, ובכוונתו להעמיד לרשות מושל המדינה את כל האמצעים שיעזרו להם לעבור את הזמנים הקשים הללו. בנוסף שיגר פנס מכתב לנשיא המדינה דונלד טראמפ, ובו ביקש להכריז על השריפה כאסון פדרלי. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

הכי חזק שיש - חיים ולדר

69לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - המדריך המלא לנישואין מאושרים

USB הרב יגאל כהן - שמע

שנה וברכותיה - היומן השנתי של הרבנית ימימה מזרחי תשע"ח

מגש לחלה מהודר מזכוכית

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג

קופת צדקה מהודרת

לכל המוצרים