סגולות

איזו סגולה נתנה הרבנית קנייבסקי ע"ה, למי שסבל מכאבי שיניים?

סובלים מכאבי שיניים והתרופות לא עוזרות? לפניכם כמה סגולות בדוקות שכדאי לנסות

| כ' תשרי התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

כאב שיניים הוא אחד המצבים הכי לא נעימים שיש, בלשון המעטה. אבל במקורות הקדושים שלנו יש ויש דרך להתמודד גם אתו, ואפילו יותר מדרך אחת. לפניכם כמה סגולות שמסייעות בהקלה על כאבי שיניים, בין היתר מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה - שאותה קיבלה מהסטייפלר הקדוש (רבי יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל):

מי שסובל מכאבי שיניים, סגולה גדולה עבורו לומר בקידוש הלבנה אחרי הנוסח 'כשם שאני רוקד, כך לא יוכלו כל אויביי לנגוע בי לרעה' - לומר: "ולא יהיה לי כאב שיניים (סגולתו של הסטייפלר הקדוש לרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה). מסופר כי בפעם אחת, כאשר תקפו את הרבנית קנייבסקי כאבי שיניים עזים, הסטייפלר הזכיר את שמה בקידוש הלבנה לפי נוסח זה, ומיד לאחר מכן עבר הכאב כלא היה. 

סגולה נוספת לכאבי שיניים, שמביא הספר 'סגולות ישראל' בקונטרס 'אבן סגולה', ומיועדת לגברים (שיכולים להזכיר את הנשים בתפילתם): אחרי שמתעטפים בציצית ומברכים 'ברוך אתה השם, אלוקינו מלך העולם, אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להתעטף בציצית' -  במילים להתעטף בציצית, טוב להכווין את האותיות ל"ב (ראשי התיבות של צמד המילים הללו) ששקולות כנגד ל"ב נתיבות חכמה, וזוהי סגולה שיעברו כאבי השיניים. 

מובא בשם רבי נחמן מברסלב שסגולה לומר משפט זה שלוש פעמים, אל מול הירח: "אליהו זכור לטוב היה מהלך בדרך ופגע בו איש אחד ואמר לו 'רבי, יש לי כאב שיניים', והשיב לו: 'כשם שריפא הקב"ה את נעמן מצרעתו - כן ירפא הקב"ה אותך מחולי הנקרא כאב שיניים".

עוד מובא במקורותינו הקדושים כי סגולה לכל חולי או מיחוש שאדם חש בגופו היא לעסוק בתורה, שנאמר: "ולכל בשרו מרפא".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים