חדשות בעולם

"תפתחו את הקבר שלי, ותראו שאני לא שם": הסיפור ההזוי שמטלטל את ספרד

כשהבירוקרטיה בספרד מתעלה על עצמה: הרשויות טוענות שהאישה מתה, והיא מנסה כבר שבע שנים להוכיח שהיא בחיים. "תפתחו את הקבר שלי, ותראו שאני לא שם. אני בחיים, מה עוד אתם רוצים שאעשה כדי להוכיח את זה?"

| י"ג תשרי התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

כשהבירוקרטיה בספרד 'מתעלה' על עצמה, ומשכנעת אנשים חיים שהם בעצם מתים: סאגה בירוקרטית שהתחילה בשנת 2010, מסרבת להסתיים. גם היום - שבע שנים לאחר שחואנה אסקוארדו עשתה כמעט הכל כדי להוכיח לרשויות שהיא בחיים ולא מתה כפי שנטען אז, הרשויות פשוט מסרבות להרפות ממנה ודבקות בגרסתן כי מדובר באישה שמתה. 

הסיפור ההזוי הזה מתחיל במאי 2010, כאשר אישה בעלת שם זהה ותאריך לידה זהה לזה של אסקוארדו - הלכה לעולמה.

שבע שנים במלחמה מול הממסד

טעות של אחד הפקידים ב'ביטוח הלאומי' הספרדי, גרמה לכך שהשם הזה נמחק כליל מהמערכת ועל הדרך הרג גם את האישה השנייה בת ה-53, שהיא כאמור עדיין בחיים. את הטעות המזעזעת גילתה אסקוארדו לגמרי 'במקרה', כאשר הוצרכה לחדש את רישיון הנהיגה שלה. "זה הגיע למצב שאני לא יכולה לעשות שום פעולה תחת השם הזה. לא לחדש רישיון, לא לקבוע תור לרופא ולא לקבל שירות בבנק. מה עוד אתם רוצים שאעשה כדי להוכיח לכם שאני עדיין בחיים, ואני לא אותה אישה שקברתם ושאתם טוענים שהיא מתה? מצדי תפתחו את הקבר שלי, ותראו שאני לא שם", קוראת אסקוארדו. 

בימים אלו עוסקת אסקוארדו בהחתמת עצומה שקוראת לרשויות לפתוח את הקבר שלטענתם בו היא קבורה, ולבצע בדיקת דנ"א שתוכיח סופית את האמת שלה. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארבעת המינים - מהודר מן המהודר

199לרכישה

מוצרים נוספים

הכי חזק שיש - חיים ולדר

שנה וברכותיה - היומן השנתי של הרבנית ימימה מזרחי תשע"ח

ליבם של ישראל - הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצ"ל

שולחן שבת ערוך + שולחן מועד ערוך (3 כרכים)

USB הרב יגאל כהן - שמע

הרב זמיר כהן - המדריך המלא לנישואין מאושרים

לכל המוצרים