ונשמרתם

בן החמש השתנק באוטובוס. ואז הנהגת הרימה אותו באוויר - והצילה את חייו

כשנהגת אוטובוס התלמידים ג'ינג'ר מקסוויל – התחילה את משמרת הבוקר שלה, דבר לא הכין אותה לדרמה שתתרחש דקות ספורות לאחר מכן. באוטובוס היו ילדים אחדים בלבד, כשאחד מהם – כבן חמש בלבד, החל להשתנק במושבו. פעולה פשוטה אך מהירה שלה, הצילה את חייו

| כ"ז אלול התשע"ז |
בן החמש לפני ואחרי ההצלה (צילום מסך)
אא

כשנהגת אוטובוס התלמידים ג'ינג'ר מקסוויל – התחילה את משמרת הבוקר שלה, דבר לא הכין אותה לדרמה שתתרחש דקות ספורות לאחר מכן. באוטובוס היו ילדים אחדים בלבד, כשאחד מהם – כבן חמש בלבד, החל להשתנק במושבו.

למזלו הרב, הוא ישב קרוב מאוד לג'ינג'ר, כך שהיא יכלה בקלות להבחין בו מבעד למראה שלה. כשראתה את פניו מאדימות תוך שהוא משתעל ומנסה להוציא דבר מה מפיו, ג'ינג'ר עצרה את האוטובוס וזינקה אליו.

ג'ינג'ר לא איבדה לרגע את העשתונות. בקור רוח יוצא דופן היא אחזה אותו בכוח בבטנו, והחלה ללחוץ מספר לחיצות להוצאת הגוף הזר. תוך שניות אחדות נמצא על הרצפה מטבע פני שהיה תקוע בגרונו, וגרם לו להיחנק.

"בקורסי העזרה הראשונה שעברתי, נאמר לנו במפורש שתגובה מהירה היא הכי חשובה כאן", סיפרה ג'ינג'ר בראיון שנעשה עמה מאוחר יותר. "אפילו אם הילד מתעלף, צריך לעשות את הפעולות האלה כדי לעזור לו להוציא את הגוף הזר שתקוע בפנים".

ג'ינג'ר ביצעה בילד את תרגיל 'היימליך' הידוע, כשמצלמת האבטחה שבאוטובוס מתעדת כל רגע מהתהליך. אין ספק, תגובתה המהירה הצילה את חייו.

צפו בתיעוד נוסף שהציל חיים, ולמדו כיצד לבצע את תרגיל היימליך:

 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים