לאישה

יתומת צה"ל בפוסט מרגש: "תנו לי לספר לכם משהו על חסידות חב"ד"

"חסידי חב"ד עסוקים בקירוב לבבות בין חילונים לדתיים. הם, בשונה מאיתנו, לא שופטים אותנו על מראה חיצוני. מתן בסתר, עבורם, זו דרך ארץ. אצלנו כל תרומה הופכת לסטטוס בפייס", כותבת כנרת בראשי, עורכת דין שלא יכלה להתאפק אחרי הקנס שניתן על הנחת תפילין

| כ"א אלול התשע"ז |
בעיגול: כנרת בראשי (צילומים: פלאש 90)
אא

עו"ד כנרת בראשי לא יכלה להתאפק לאחר הקנס שניתן על הנחת תפילין לחסיד חב"ד. בפוסט אישי שפרסמה, ציינה בראשי כי היא לא שומרת מצוות אך "לא מצליחה להירגע בעניין חב"ד, הנחת תפילין, השנאה ליהדות והגזענות המסוכנת".

"כנרת בראשי. חילונית. לא שומרת שבת. לא כשרות. מאמינה באלוקים. לא עובדת בשבת כי אני לא עבד ולא כי יש לי מיליונים מיותרים גם לא 10 ש"ח. לא זכור לי שהייתי בפלוס מאז גיל 15 או 16 (לא זוכרת) שפתחתי חשבון' מאז יצאתי לעבוד (בזמני – כיום בת 43, להתחיל לעבוד בגיל 15 לא היה שכיח)" – כך פותחת בראשי את דבריה.

"לא מצליחה להירגע, גם לא לשתוק, בעניין חב"ד, הנחת תפילין, השנאה ליהדות והגזענות המסוכנת", היא ממשיכה. "כבר כתבתי שזה יותר מזכיר לי שיעור בהיסטוריה על גרמניה הנאצית (אל תגידו לי אם יש מקום להשוואה אם לאו), מאשר את הרצליה.

"זה לא הכל- לא כתבתי על חב"ד. תנו לי לספר לכם משהו על חסידות חב"ד משהו שאתם/ן לא יודעים – רובכם/ן", היא מציינת ומפרטת את הקשר שלה עם חסידות חב"ד, מאז היותה ילדה קטנה יתומת צה"ל.

"חסידי חב"ד עסוקים בקירוב לבבות בין חילונים לדתיים. הם, בשונה מאיתנו, לא שופטים אותנו על מראה חיצוני. מתן בסתר, עבורם, זו דרך ארץ. אצלנו כל תרומה הופכת לסטטוס בפייס", כותבת בראשי.

"העשייה שלהם עבור יתומי ויתומות צה"ל, משפחות שכולות בכלל, היא אחת הצדקות הגדולות. הם חוגגים בר מצווה ובת מצווה. כל פורים זה משלוח מנות. כל חג ואירוע – חב"ד שם. לנו יש את יום הזיכרון (פעם בשנה), אצלם זו שליחות יומית וקבועה.

"כיתומת צה"ל אני זוכרת אנשי חב"ד באים אלינו הביתה, מחופשים בפורים, בשמחה, בשירים. משלוח מנות מלא ממתקים (רחמנא לצלן כשרים!). הם חגגו לי ולאחי בר ובת מצווה. ארחו אותנו בכפר חב"ד כאורחי כבוד, ביחד עם כל יתומי צה"ל אז והיום.

"עד היום הם מקפידים לשמח את אימי במשלוח מנות בעוד מחוות של: 'אנחנו זוכרים ומודים לכם'. כפר חב"ד פתח את שעריו, לכל אדם באשר הוא אדם ואישה.

"לא פעם הגעתי לבית חב"ד באזור מגוריי, לסייע בבישול וחלוקת מזון לנזקקים. ללא הבדל דת גזע ומין. וואלה הם גם מאתרים נזקקים ודואגים להם/ן", ממשיכה בראשי לתאר את פעילותם הענפה של פעילי חב"ד.

"בית חב"ד דואג להקים בית בכל מקום בעולם אליו מגיעים יהודים. למה? כדי להחזיר בתשובה? כמה כסילות. הם פשוט נותנים בית ליהודים בשישי-שבת, חגים וסתם ימי חול (זוכרים את המשפחה שנשחטה בהודו?)

את דבריה היא מסיימת בפנייה לאנשים שחסידי חב"ד פונים אליהם בהצעה להניח תפילין: "אז כשאתה עובר ברחוב וניגש אליך חסיד חב"ד, מציע לך להניח תפילין – תזכור להניח. תפילין זו לא כפייה דתית. זו זכות. בעיני ענקית. אתה יכול לבחור כן, אתה יכול לבחור לא", היא כותבת.

"כשאתם שמים שקל או חצי בתיבת הצדקה של חב"ד, אתם עוזרים לאלפי אלפים של אנשים. כשאתם רוקדים לצללי ישראל חופשית, אתם עוזרים לפילוג בעם. להדרה - אין כאן הדתה – של יהדות; לגזענות כלפי חלקים בחברה הישראלית. אתם לא באמת חופשיים, אתם שבויים לקבוצה שבחרה לפלג את העם. עוד קבוצה שכזו", מסכמת עורכת הדין את דבריה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (80 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים