חדשות בריאות

ארה"ב: רופאים מזהירים הורים שלא להשליך לפח שיני חלב שנפלו. מדוע?

רבים מההורים לא ממש מודעים לחשיבות שיש בשמירה על שן חלב שנופלת, אך רופאים רבים בארה"ב מייחסים לה חשיבות גדולה הרבה יותר, מאשר כסתם מזכרת לציון המאורע. מחקר שנערך בשנת 2003 מצא כי תאי גזע שנמצאים בשיניים הרכות של הילדים, עשויים להציל חיים בשלב מאוחר יותר

| י"ד אלול התשע"ז |
(צילום: shutterstock)
אא

כל הורה מצפה לרגע הזה, ואם לא מצפה - אז לפחות מתרגש כשהוא מתרחש: נפילת השן הראשונה של הילד. רבים מההורים לא ממש מודעים לחשיבות שיש בשמירה על השן הזו (שנקראת גם שן חלב) אך רופאים רבים בארה"ב מייחסים לה חשיבות גדולה הרבה יותר, מאשר כסתם מזכרת לציון המאורע.

למעשה, מחקר שנערך בשנת 2003 מצא כי תאי גזע שנמצאים בשיניים הרכות של הילדים, עשויים להציל חיים בשלב מאוחר יותר. 

במחקר הראשוני, שנעשה במכון הלאומי לבריאות במרילנד, הצליחו החוקרים לייצר תאי עצמות, תאי עצב ושומן - שגדלו להיות רקמות חדשות ובריאות, עבור ילדים שחלו במחלות מסכנות חיים.

"למרבה הצער, זה לא צעד פשוט. אי אפשר פשוט לקחת את השיניים, לשמור אותן בצנצנת ולחכות לשעת הכושר שבה נזדקק אותן", אומר אחד החוקרים ומסביר כי כדי להשתמש בתאי הגזע של השיניים הראשונות, יש לשמר אותן 'טריות' בהליך שניתן לבצעו רק בבתי החולים. 

זו הסיבה שבשנים האחרונות החליטו מדינות אחדות להקים רפורמה בנושא, והקימו 'בנק שיניים' מיוחד שבו ההורים יכולים להפקיד את שיני הילדים לשימוש אפשרי בעתיד. "כמובן שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה לראות את הילדים שלנו חולים, אבל אם השיניים שלהם יכולים להיות סוג של ביטוח חיים עבורם, לא כדאי לפספס את זה", אומרים ההורים. 

הנקראים ביותר
הידברות שופס

אליהו שירי - אמונה - הכלי להשגת השפע

160לרכישה

מוצרים נוספים

הריני מאמין - מאיר גור ואליהו שירי

פאזל - הכותל המערבי - 250 חל'

כיצד ננצל מהכעס?

סט מעמד לחלה עם כיסוי חלה

א אידישע קאפ 2

שו"ת יביע אומר - חלק י"א

לכל המוצרים