חדשות בריאות

התינוק השתעל והשתנק ללא הפסקה. בחדר הניתוח נדהמו הרופאים לגלות את הסיבה

בן חצי שנה הגיע לבית החולים כשהוא משתעל ומשתנק ללא הפסקה. הסיבה: התינוק שאף לושט מדבקת כוכב קטנה - וכמעט נחנק

| י"ג אלול התשע"ז |
(צילום: דוברות המרכז הרפואי מאיר)
אא

בשבוע שעבר הגיע תינוק בן חצי שנה למיון ילדים במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא כשהוא משתנק ומשתעל. הוריו סיפרו שבתם בת ה-4 סיפרה להם כי התינוק בלע עלה.

ההורים שהסתכלו בתוך פיו של התינוק לא ראו מאום, אך החליטו לא לקחת סיכונים. הם הזמינו אמבולנס שפינו אותם לבית החולים.

בחדר המיון התלבטו הרופאים האם מדובר בשיעול רגיל, ועל כן החליטו לבדוק את מערכת הנשימה של התינוק באמצעות אנדוסקופ, וכן לערוך צילום ריאות. למרות שהבדיקה והצילום לא העלו ממצאים כלל, החליט ד"ר יניב אבנר, רופא אף אוזן גרון ילדים במרכז הרפואי מאיר, להכניס את התינוק לחדר ניתוח. הסיבה: ההשתנקות שלא חלפה הביאה אותו לחשש שמדובר בשאיפה של גוף זר.

בחדר הניתוח, בדקו הרופאים את קנה הנשימה והסתעפויות הסימפונות, ולא ראו מאום. בחלק העליון של הושט נמצא לבסוף כוכב כחול זוהר נעוץ.

באמצעות מלקחיים בעלי סיב אופטי הצליחו הרופאים לשלוף את הכוכב בזהירות רבה. בחסדי שמים הפעולה הצליחה, התינוק התאושש בקלות והוא צפוי להשתחרר לביתו.

אמו של התינוק ציינה כי הם מאוד מקפידים לטאטא את הבית בכל בוקר. "אנחנו עושים את זה עוד לפני הקפה הראשון וגם האחים הגדולים יודעים שצריך להרים חפצים קטנים מהרצפה. אבל בשבוע שעבר היו בבית הרבה חברים וכנראה הכוכב נדבק לרגל של אחד מהם ומשם הדרך לפה של התינוק הסקרן הייתה קצרה", אמרה.

הרופאים מבקשים להזכיר את הסכנה הטמונה בשאיפה או בליעה של עצמים קטנים מאוד בגילאים הצעירים, ולהזהיר את ההורים מפני סכנה זו.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

55 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

המכתב - הרב יצחק פנגר

ספר קהלת עם פירוש ’נזר החכמה’ של הרב זמיר כהן

אנשים מספרים עצמם 9 - חיים ולדר

ילדים מספרים על עצמם 10 - חיים ולדר

משולש שחור - דגם 1012

נטלה מודרנית "ציפורים מעגל"

לכל המוצרים