חדשות בעולם

שגריר ארה"ב החדש, דיוויד פרידמן: "אתגורר בירושלים"

שגריר ארה"ב החדש, דיוויד פרידמן, אמנם טרם קיבל את אישור הסנאט לתפקידו, אך כבר כעת הוא מבהיר כי הוא מתעתד להתגורר בדירתו בירושלים

| כ"ד טבת התשע"ז |
דיוויד פרידמן (צילום: חדשות 2)
אא

דיוויד פרידמן, השגריר הבא של ארצות הברית בישראל, מתכונן לגור בירושלים – כך דווח בעיתון 'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח, השגריר האמריקני פרידמן  אינו מתכוון לגור, כמו קודמיו, בבית השגריר האמריקאי בהרצליה, אלא מעדיף להתגורר בדירתו שבירושלים.

על אף שמינויו כשגריר טרם קיבל את אישור הסנאט, השגריר הבא של ארה"ב בישראל מתכוון להגיע לישראל כבר בסוף פברואר ולהתחיל את תפקידו. בלי קשר להחלטה אם השגרירות עצמה תועבר לירושלים, השגריר יתגורר בירושלים.

יצוין כי בבעלותו של פרידמן דירה מרווחת בבניין מגורים בשכונת טלביה בבירה, שבה הוא שוהה כאשר הוא מבקר בישראל, מספר פעמים בשנה.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי התייחסה להעברת השגרירות לירושלים ולמינויו של פרידמן. "זה מאוד משמח אותנו אם דיוויד פרידמן יהיה השגריר, כיוון שהוא והממשל בעד ההתיישבות היהודית ביו"ש", אמרה.

סגנית שר החוץ הוסיפה, בהתייחסה להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, כי "יש כאן הבטחה נשיאותית שאנחנו מקווים שהיא תתבצע, למרות התנגדות אדירה של העולם הערבי. אני מניחה שהמעשה הזה ילווה באקט של אומץ מנהיגותי. אנחנו כמובן נעמוד מאחורי זה".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (90 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים