חדשות בארץ

מחמם את הלב: פקח הרכבת החזיר 20 אלף שקלים

מאיר ביטון, בחור חרדי, שכח ברכבת תיק עם 20 אלף שקלים, והופתע לגלות שכל תנועת הרכבות הופסקה כדי לאתר את התיק שלו

| כ"ח חשון התשע"ז |
מאיר ביטון, באדיבות המצולם
אא

איך הייתם מגיבים אם הייתם מגלים שאיבדתם תיק ובו 20 אלף שקלים במזומן? עם השאלה הזו התמודד מאיר רפאל חי ביטון, בחור חרדי, אשר עובד כמפקח כשרות, ובמסגרת זו נוסע מידי יום מנהריה לחיפה.

באחת התחנות הוא איבד תיק ובו 20 אלף שקלים. ביטון סיפר ל'כיכר השבת' על התקרית: "הלכתי באחד הימים לביקורת באחת מחנויות האוכל באזור הקריות, לאחר שסיימתי את הביקורת, בשעה 18:45 בערב, עליתי לרכבת מתחנת קריית חיים ונסעתי לכיוון חיפה חוף הכרמל. כשהגעתי לתחנת היעד שלי ירדתי מהרכבת ונזכרתי ששכחתי את התיק ברכבת, היו בו כ-20 אלף שקלים ונלחצתי מאוד, כי הרכבת כבר נסעה".

ביטון גם ציין כי חלפו דקות ארוכות מאז שהרכבת עזבה, ובתחנה הסתובבו אנשים רבים והיה עמוס. למרות הכל סיפר הבחור הנרגש שכאשר הוא ניגש למנהל תחנת הרכבת, עזב המנהל את כל עיסוקיו כדי לבוא לסייע לו. "הוא הצליח לאתר את הפקח שהיה ברכבת בה שכחתי את התיק, והפקח עצר את הרכבת בתחנה הבאה וכל הנוסעים המתינו כדי שהוא יערוך חיפוש ממושך, בסיומו הוא מצא את התיק".

ביטון הוסיף כי הפקח אפילו לא ביקש ממנו לבוא לאסוף את התיק, אלא דאג להעביר לו אותו אל תחנת הרכבת בה הוא שהה, וכך קיים מצוות השבת אבידה בשלמות.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (84 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים