חדשות יהדות

נס: הילד הוגדר כ’צמח’ - ובעקבות השתדלות חבריו בתפילה, התעורר

הילד אלטר שמעון יחזקאל ממונסי נפצע לפני קרוב לשנתיים מפגיעת מכונית, בעת שרכב על אופניו. לדאבון הלב הגדירו אותו הרופאים כ'צמח'. אלא שבזכות חבריו לכיתה, שלא הפסיקו להתפלל ואף קיבלו על עצמם קבלות שונות ברוחניות לרפואתו – התעורר הילד השבוע, באורח נסי

| כ"ב חשון התשע"ז |
אא

נס גלוי התרחש לעיני הקהילה החרדית במונסי ארה"ב, לאחר שילד שנפצע קשות בעת שרכב על אופניו והוגדר לפני כשנתיים כ'צמח' – פקח את עיניו השבוע, באופן מפתיע. הילד, אלטר שמעון יחזקאל בן רחל חנה – נפצע באורח אנוש בעקבות פגיעת רכב, בעת שרכב על אופניו בשכונה.

בבית החולים עמלו הרופאים על מנת להציל את חייו של שמעון, ואמנם הצליחו להשאיר אותו בחיים אך הוא הוגדר כ'צמח'. אז החליטו בני כיתתו להירתם למבצע תפילות מיוחד בעבורו, ואף קיבלו על עצמם להתפלל אך ורק מתוך סידור.

במשך שנה שלימה לא היה כל שיפור במצבו, עד שלפני יומיים – יזם מלמד מחליף את היוזמה הנפלאה הבאה: הוא ביקש מהתלמידים לקבל על עצמם מאמץ עילאי לרפואת חברם, שיבוא לידי ביטוי בהשתדלות שלא להתיק עיניהם ממילות התפילה שבסידור, בשעת תפילת מנחה.

כל הילדים, בלי יוצא מן הכלל, נעתרו לבקשת המלמד והשתדלו מאוד לקיים את הקבלה. "באופן בלתי רגיל, הכל פתאום התהפך", סיפר המלמד בראיון שנעשה עמו ל'בחדרי חרדים'. "אמש קיבלתי טלפון נרגש מאביו של שמעון אלטר, שסיפר בהתרגשות על הנס והודיע כי בנו התעורר ומתקשר עם הסביבה בעזרת עיניו. לדבר הוא עדיין לא יכול, אבל אין לי ספק שהמאמץ של חבריו לכיתה עזר".

לדברי המלמד, שמעון אלטר כבר החל להניח תפילין, ולאט לאט רואים שיפור ניכר במצבו. מזה ניתן ללמוד, לדבריו, על חשיבות המעשים הכי 'קטנים' ובפרט בעניין התפילה. "שימו לב כמה חשובה תפילתנו וכמה היא יכולה להועיל", אמר המלמד לתלמידיו. "אשריכם ישראל, אשריכם ילדי הכיתה. המשיכו להתפלל טוב ובוודאי בס"ד נתבשר בקרוב בבשורות טובות נוספות", חתם.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (74 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים