חדשות יהדות

ראשי הכוללים העניקו תכשיטים לנשות האברכים

ראשי כוללים החליטו בשנה זו להעניק תכשיטים לנשות האברכים, במקום תלושים לרכישת חליפות לבעלים. "זהו ביטוי סמלי לגודל רגשי הכרת טובתנו כלפיכן", כתבו לנשים

אא

ערב חגי תשרי הוא זמן בו מקובל בכוללים להעניק לאברכים תלושים לקניית חליפות או ביגוד, אלא שבשנה זו ניתן לראות תופעה חדשה ומרגשת: כוללים שהחליטו להעניק דווקא שובר לקניית תכשיט יוקרתי לאישה.

באתר 'כיכר השבת' דיווחו על כוללים כמו הכולל של הנגיד דן גרטלר בבני ברק, וכן גם כוללים השייכים לרשת 'מגדל עוז', ועוד נוספים, בהם העניקו שוברי זיכוי בחנויות תכשיטים, כאות הוקרה לנשים על חלקן בלימוד התורה של הבעל.

מדובר בסכום של כ-450 שקלים, אך נשים שקיבלו את התלוש, העידו כי ראשי הכוללים עודדו את בעליהן להוסיף כל סכום שיחפצו בו, ולקנות אפילו תכשיטים בשווי גבוה יותר.

בכוללי 'מגדל עוז' אף העניקו לכל אישה מכתב אישי מרגש, בו ציינו עד כמה ההערכה כלפיה היא רבה. "על כן", צוין במכתב, "ראי נא את תשורתנו כאות וביטוי סמלי לגודל רגשי הכרת טובתנו לכוח הדוחף והתומך, המניע והסומך במשך כל ימות השנה ללא הרף. בהזדמנות זו נבקש בכל לשון של בקשה, אנא העתירי בתפילותייך ובכל עת מצוא עבור הצלחת הכוללים והאברכים, שנזכה להשמיע קול תורה ברמה ולקדש שם שמיים".

נשים שקיבלו את השוברים ציינו עד כמה שהן היו מאושרות, לא רק מהתכשיט, אלא גם  מעצם ההתייחסות וההכרה בהקרבתן העצומה למען לימוד התורה.

תגיות:כוללאברכים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה