חדשות בארץ

חדש: רכבת ישראל תגיע לקרית שמונה ולמירון

שר התחבורה ישראל כץ אישר: מסלולה של רכבת ישראל יתארך, ויגיע לקרית שמונה, מירון וחצור הגלילית

| י"ג תמוז התשע"ו |
אא

רכבת ישראל משתדרגת: השבוע אישר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, את התוכנית להקמת קו רכבת ישיר בין כרמיאל לקרית שמונה, למירון ולחצור הגלילית "אנו גאים להביא את בשורת הרכבת לגליל, במקביל להשלמתם של פרויקטים תחבורתיים בצפון ובדרום הארץ", אמר השר כץ.

מסלולה החדש של הרכבת יהיה כזה: הקו החדש יצא מתחנת הרכבת בכרמיאל (שתיחנך ביולי 2017), ימשיך לתחנה שתוקם בצומת שבע – כשבעה קילומטרים לפני מירון.

מצומת שבע ימשיך הקו במנהרה תת קרקעית העוברת מתחת לצפת עד ראש פינה. התחנה הבאה תוקם סמוך לחצור הגלילית, ולאחריה תחנת קרית-שמונה. כל תחנה תכלול טרמינל חדש, רציפי נוסעים ומגרש חניה לכלי רכב פרטיים וציבוריים.

תחנת הרכבת חצור-הר מירון תסייע למאות אלפי הנוסעים, הפוקדים את ציון הרשב"י במירון. באמצעות הרכבת יגיעו הנוסעים במהירות ובנוחות ממרכז הארץ ישירות לאזור החניה שלפני מירון, ומשם יוכלו להשתמש בשאטלים שיעמדו לרשותם.

הקמת הקו כרמיאל – קרית שמונה כולל בניית מסילה כפולה, באורך של כ-60 ק"מ. התוואי כולל שתי מנהרות, באורך של 11 קילומטרים כל אחת, וגשר של כ-400 מטרים המחבר ביניהם.

זמן הנסיעה של הרכבת מקריית-שמונה לכרמיאל יעמוד על 26 דקות בלבד, ושעתיים נוספות מכרמיאל לתל-אביב.

מהירות הנסיעה של הרכבת תגיע ל־160 קמ"ש. עלות הקמתו של הקו נאמדת ב־7.4 מיליארד שקל. הפרויקט יבוצע על ידי חברת 'נתיבי ישראל', וזמן ההקמה מתוכנן ל-2020. 

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים