category

חדשות יהדות

משמח: הזמר והשחקן שולי רנד יקבל פרס על מפעל חיים

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום כי בכוונתו להעניק את פרס שר החינוך למפעל חיים ליוצר שולי רנד. "הוכיח כי האומנות חוצה גבולות ומגזרים"

שתף במייל
| ה' תמוז התשע"ו |
whatsapp
אא

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום על זכייתו של הזמר והיוצר שולי רנד בפרס למפעל חיים, מטעם משרד החינוך. 

ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "שולי רנד הטביע את חותמו הן בתרבות היהודית והן בתרבות הישראלית. הוא השכיל בעשייתו האמנותית לתת משמעות לתרבות היהודית בשפה ישראלית מתחדשת – להביא את היהדות לתוך הישראליות ולהיפך. על אף היות שולי דתי וחרדי, הוא נגע בכל גווני הקשת החברתית הרחבה, וביטא את המנגינה שלו בעולמות תוכן שונים ומגוונים: תיאטרון, שירה ומוזיקה, קולנוע וטלוויזיה. הוא הצליח לזכך ולצרוב יחד בזיכרון הכללי את השילוב המופלא והייחודי בין הישראליות ליהדות".

בנוסף, בירך שר החינוך את רנד על תרומתו רבת השנים לתרבות היהודית, והוסיף לשבח ולתאר את פועלו. ״שולי רנד הוכיח כי האמנות חוצה גבולות ומגזרים, שהכישרון חוצה תדמיות ודעות קדומות", תיאר. "רנד הוא הסמל של שבירת מחיצות ושל ניתוץ מוסכמות, הוא מצליח להנגיש את היופי של היהדות דרך אמנות שמגיעה לכל אוזן, לכל לב, בכל מגזר. דווקא בימים של שיח מפלג אנו זקוקים לדמותו וליצירתו של שולי יותר מתמיד, ואני מאחל לו עוד הרבה שנות יצירה רגישה וכנה למען כולנו״.

הפרס, בסך 150 אלף שקלים, יוענק לרנד בטקס חגיגי, אשר ייערך בחודש ספטמבר הקרוב.

כידוע, רנד (54) מחזיק בקריירה ענפה ורבת שנים, שהחלה בתחום המשחק, כשחקן שזכה להצלחה גדולה. מאוחר יותר, לפני כשמונה עשרה שנים, החל רנד בתהליך של התקרבות ליהדות, שכלל עזיבה מוחלטת של עולם המשחק. שש שנים מאוחר יותר חזר אל קדמת הבמה ולעולם העשייה התיאטרונית, כשבין הייתר ריכז את מגמת הקולנוע בבית הספר הדתי ללימודי טלוויזיה, קולנוע ואומנויות.

בשנת 2004 אף הוציא לאקרנים את סרטו "אושפיזין". בסרט גילם את הדמות הראשית, משה בלנגה, בעל תשובה שמתגורר עם אשתו במאה שערים. הסרט זכה להצלחה גדולה, וכבר בשנת יציאתו גרף רנד את פרס אופיר לשחקן הראשי. מאז, הופץ הסרט בארץ ובעולם ואף השתתף במספר פסטיבלים, בהם זכה בפרסים מיוחדים.

בהמשך, פנה לחדש גם את הקריירה המוזיקלית שלו, שהחלה כבר לפני כן, לאחר שבשנת 1985 הוציא תקליט שדרים. בשנת 2008 הוציא את האלבום "נקודה טובה", ובאותה שנה זכה בתואר אלבום זהב, לאחר שנמכר ביותר מ-30,000 עותקים. מאוחר יותר זכה גם למעמד של אלבום פלטינה, לאחר שזכה למכירות של יותר מ-62,000 עותקים.

שנתיים מאוחר יותר, בשנת 2010, הוציא את אלבום ההופעה שנקרא "שולי רנד בקיסריה סוכות תש"ע". באלבום נכללו 21 רצועות, ביניהם גם סיפורים שסיפר במהלך ההופעה, ורצועת בונוס שנקראת 'מה חדש במדע', לזכרו של מאיר אריאל, שהיה חברו הטוב.

מאז הפחית את פעילותו כיוצר במשך מספר שנים, עד שלפני כשנה העלה מופע חדש בשם 'ת'מבינתי', בו הוא מבצע משיריו של מאיר אריאל, וכעת הוא זוכה להכרה רשמית ומרגשת על פעילותו המשמעותית ורבת השנים עבור עולם התרבות היהודי.

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

50לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה של פסח הרב זמיר כהן:

ערכה לילדים לליל הסדר

והגדת - הרבנית ימימה מזרחי

כיסוי פסח מהודר מסאטן משובץ אבנים עם נצנצים מוזהבים מעוגל

גביע קידוש מהודר "להבה"

ערכת יצירה מעמד מהודר לבקבוק יין

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה