חדשות בארץ

לאחר מחקר ממושך: חוקרים טוענים שגילו את הצבע ה"מכוער בעולם"

בתום מחקר מאומץ בן שלושה חודשים, קבעו מדענים באוסטרליה את הצבע המכוער בעולם. המטרה: מאבק בתופעת העישון הרווחת במדינה

אא
תכירו את הצבע  Pantone 448C. השם, אולי לא אומר לכם יותר מדי, אבל כדאי שתכירו אותו. למעשה, מדובר בצבע אותו הגדירו חוקרים באופן רשמי באוסטרליה כ"צבע המכוער בעולם".

ההחלטה על כך, התרחשה בתום מחקר מאומץ שארך כשלושה חודשים, מטעם סוכנות GfK Bluemoon , במסגרתו מנסה ממשלת אוסטרליה להילחם בלוחמה פסיכולוגית, בתופעת העישון הרווחת במדינה.

תכירו, הצבע המדוברתכירו, הצבע המדובר

לפי מגזין ה"טלגרף", בו פורסם לאחרונה המחקר, מטרתו, היתה למצוא את הצבע הכי מרתיע, ששימוש בו על קופסאות ומוצרי טבק, יפחית את החשק של המעשנים לסיגריות.

במסגרת המחקר, נבדקו משוביהם של כאלף מעשנים בנושא, שברובם תיארו אותו באופנים שליליים בלבד, ולא קישרו אותו לשום תיאור חיובי. בסיומו, הוחלט על בחירת הצבע האמור כ"צבע המכוער בעולם". כך, מקווים שיוכלו למנוע את התמכרות המעשנים הבאים, להניא את המעשנים הקיימים מלהמשיך לעשן, ואולי אף להציל חיים.

"לא רצינו ליצור משהו אטקרטיבי, אריזה שנועדה למשוך לקוחות", הסבירה ויקטוריה פאר מהסוכנות. "במקום זאת, התפקיד שלנו היה לעזור ללקוחה שלנו להפחית את הביקוש, כשהמטרה הסופית היא למזער את השימוש במוצר".

בינתיים, את ההמלצות, החליטו לאמץ גם במדינות נוספות, כמו בריטניה, אירלנד וצרפת, שם יסומנו בקרוב קופסאות הסיגריות בצבע האמור, הדומה לגוון של חאקי כהה. האם הצעד באמת יקטין את אוכלוסיית המעשנים הרווחת? נראה שרק ימים יגידו. 
תגיות:עישוןהפסקת עישוןבריאות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה