חדשות היום

ברגע האחרון: אירועי יום הסטודנט לחרדים בירושלים יתקיימו כסדרם

בעוד כשבוע צפויים להתקיים אירועי יום הסטודנט בירושלים. סטודנטים חרדיים, שביקשו לקיים במקביל אירוע דומה לסטודנטים חרדיים נענו בשלילה. הסיבה: ההפרדה המתוכננת בין גברים לנשים. ברגע האחרון, התערבותו של ראש העיר היא שאיפשרה את קיומם

שתף במייל
| ט"ז אייר התשע"ו |
whatsapp
אא

בחוות דעת ששלח היום עו"ד חיים נרגסי, המכהן כסגן יועץ המשפטי של עיריית ירושלים, הודיע כי אין לקיים אירועי "יום סטודנט" נפרדים לחרדים ולחילוניים. זאת כיוון שבאירועי יום הסטודנט החרדי תתקיים הפרדה מגדרית בין גברים לנשים, על ידי מחיצות.

תחילתה של הפרשה בשבוע שעבר, לאחר שרשות הצעירים בעיריה, ביקשה בשמם של סטודנטים חרדיים, לאשר קיומו של אירוע יום הסטודנט בהפרדה, במקביל לזה הצפוי להתקיים בגן סאקר בעוד כשבוע וחצי. עלותו של האירוע, היתה צפויה להסתכם בכ-300 אלף שקלים, שגם עבורם נדרש אישור מיוחד.

בבקשה שהועברה לעיריה, צויין כי מדובר בכ-1,500 עד 2,000 סטודנטים חרדיים ודתיים המעוניינים לקיים את אירועי יום הסטודנט, אולם בהתאמה לאורח חייהם, ומשכך גם מעוניינים באמנים אחרים שיופיעו באירוע, אשר נבחרו על ידם.

בתגובה, זעמו הסטודנטים החילוניים על הסכום שהוקצב לאירוע, אולם הסטודנטים החרדיים טענו בתגובה, כי הם לא מתחברים לאירוע שחוגגים הסטודנטים החילוניים.

אבל עוד לפני מתן האישור הכספי עבור האירוע שיעד לסטודנטים החרדיים, כבר הספיק היועץ המשפטי לשים סוף לויכוח, כשהודיע כי האירוע לא יוכל להתקיים, כיוון שמבחינה חוקית אין אפשרות ליצור הפרדה במהלך האירוע בין גברים לנשים, ואפילו לא על ידי שלטים.

אי לכך, נדרשו כלל הרשויות המקומיות לכבד את הגדרתו של סגן היועמ"ש, שאף טען כי "איסור ההפרדה תקף גם במקרים שהציבור עצמו מעוניין בכך, כמו במקרה שלפנינו". עוד הדגיש, כי "החריג היחידי הוא במקרים בהם מדובר בטקס דתי או סוג של פולחן דתי שלגביו מתקיים החריג", אולם לדבריו, "זה לא סוג אירוע כאמור".

בסופו של דבר, בהתערבותו של ראש העיר ברקת, שהורה לקיים את האירוע, הוחלט כי לא יבוטל. באירוע צפויים להשתתף הזמרים אודי דוידי ועידן עמדי.

הידברות שופס

ארכיאולוגיה תנכית והאדם במעגל השנה

619לרכישה

מוצרים נוספים

ADHD כוחות העל של ילדיה הקשב

סטנדר עץ מהגוני 3 קומות

ערכת מוצרי בדיחות

הקוסם - ערכת קסמים - 70 קסמים

ספר מנגן - ספר הברכות שלי

כלי למים אחרונים פסים כסף וזהב

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה