חדשות יהדות

שנה לשריפה: "אמונה חזקה שהכל בהשגחה פרטית"

בכנס חיזוק שנערך אתמול בירושלים, נשא הרב גבריאל ששון דברי חיזוק לזכר שבעה מילדיו, שנספו באסון השריפה בשנה שעברה

אא

בשנה שעברה נרעדה הארץ לשמע האסון הנורא, בו נשרפו למוות שבעה מבני משפחת ששון בליל שבת בביתם. אבי המשפחה, שלא שהה בבית באותה עת, ניצל. גם אם המשפחה ואחת הבנות, שקפצו מהחלון ונפצעו באורח קשה.

אתמול (שלישי), במלאות שנה לאסון, נערך כנס חיזוק והתעוררות בשכונת סנהדריה בירושלים. בכנס נשא האב השכול דברי חיזוק: "טבע האדם נוטה לשאול ולהבין. כולנו בני אדם, וכולנו יכולים ורוצים לשאול למה זה קרה דווקא לנו. אבל אנחנו יודעים איך יהודי צריך לחשוב. יהודי לא צריך להסתכל לצדדים. יהודי תמיד צריך להסתכל קדימה. תמיד לראות מול עיניו את הקדוש ברוך הוא", אמר האב.

"הילדים שלי היו נשמות. נשמות גבוהות ומיוחדות. כל אחד היה חלק אלוק מהקדוש ברוך הוא. כל אחד ואחד צריך לדעת שהוא חלק מהקדוש ברוך הוא. אם ההבנה הזו תהיה ברורה לכולנו, הכל ייראה הרבה יותר פשוט ומובן.

(ילדי משפחת ששון ע"ה)(ילדי משפחת ששון ע"ה)

"הנטייה האנושית לשלוט בהכל היא חסרת תוחלת. אנחנו צריכים להאמין שהכל בהשגחה פרטית. כשאדם מבין שה׳ הוא המכוון הכל, נוכל להימנע משנאת חינם ומחלוקות, מכיוון שאין שום סיבה לריב ולהתווכח. ה׳ מסדר הכל כרצונו".

הרב גבריאל ששון אמר כי דווקא כעת, בחודש אדר, יש להמשיך לשמוח. "זה הניסיון שה מנסה אותנו - לשמוח בחודש הזה, למרות האסון. החודש שלאחר האסון, הוא חודש ניסן. חודש הגאולה. מה זו גאולה? גאולה זו ההבנה שאין צורך בשום דבר חומרי. המשיח מגיע - יש הכל. הכל מקבל פרופורציות אחרות.

"כולנו מקווים שהגאולה תגיע בקרוב ונזכה לראות את ביאת המשיח, ואת הילדים איתנו בתחיית המתים. עד אז, נמשיך עם אמונה חזקה והבנה כי זו השגחה פרטית, ונקבל על עצמינו להתחזק ב'בין אדם לחברו'".

תגיות:אסוןמשפחת ששוןגבריאל ששון

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה